صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

علیرضا رمضانی با بیان اینکه اشتغالزایی استراتژی و راهبرد اصلی کمیته امداد برای مبارزه با فقر است، گفت: از سال 90 تا پایان سال 96 حدود یک میلیون و 100هزار طرح اشتغال ایجاد کرده ایم.

برنامه «دستاورد» رادیو گفت و گو با موضوع دستاوردهای کمیته امداد امام خمینی (ره) و با حضور دکتر علیرضا رمضانی قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) به روی آنتن رفت.

علیرضا رمضانی در آغاز با بیان اینکه اشتغالزایی استراتژی و راهبرد اصلی کمیته امداد برای مبارزه با فقر است، گفت: از سال 90 تا پایان سال 96 حدود یک میلیون و 100 هزار طرح اشتغال ایجاد کرده ایم و در همین مدت حدود 600 هزار طرح اشتغال به خودکفایی کامل رسیدند به نحوی که از تحت پوشش کمیته امداد خارج شدند و مطابق حداقل درآمدی که تعریف شده است، توانستند معیشت خودشان را بر عهده بگیرند.

وی اضافه کرد: یکی از ویژگی های اشتغال زایی در کمیته امداد این است که در کنار مددجو قبل از اینکه بخواهد کسب و کار را راه اندازی کند، قرار می گیرد و در حین راه اندازی نیز توسط کارشناسان مشورت داده می شود و تا مرحله بعد از اجرای شغل، به مدت پنج سال نیز نظارت وجود دارد تا اطمینان پیدا کنیم طرح پایدار است و حتی بعد از خودکفایی خانواده نیز نظارت ها و مشورت ها توسط کمیته امداد ادامه خواهد داشت. در این مدت خدمات جانبی کمیته امداد مانند خدمات درمانی نیز حفظ می شود تا خانواده احساس امنیت بیشتری داشته باشد.

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفتگو با رادیو گفت و گو ضمن اشاره به وجود طرح های مختلف اشتغال زایی در کمیته امداد برای مددجویان، عنوان کرد: از همان ابتدا که کمیته امداد امام خمینی (ره) شکل گرفت، برنامه اشتغالزایی در دستور کارش قرار گرفت و سعی می شد برای مددجویانی که دارای توان کار بودند، اشتغال ایجاد شود.

وی ادامه داد: نقطه عطف برنامه اشتغالزایی در کمیته امداد به سال 1362 و دیداری که مسئولین کمیته امداد با حضرت امام داشتند، بر می گردد. در آن دیدار، یک دستبافته ای که توسط مددجویان کمیته امداد بافته شده بود، خدمت حضرت امام ارائه می کنند و ایشان می فرمایند، کار امداد مدد به حیات و کار و زندگی شرافتمندانه است. پس از این جلسه، تاکید مضاعفی روی برنامه اشتغالزایی کمیته امداد می شود و معاونت اشتغال و خودکفایی در کمیته شکل می گیرد و فرآیند اشتغالزایی به شکل مدون و روش های راهبری و هدایت گری و مشاوره ایجاد می شود.

مرتبط با این خبر

  • تنها 15 درصد از ظرفیت معادن در اشتغالزایی و ثروت آفرینی استفاده شده است

  • واقعی کردن قیمت بنزین در گرو افزایش حقوق و اشتغالزایی

  • بهترین راه اشتغالزایی پرداختن به آموزش صحیح است

  • اشتغالزایی با ارائه تسهیلات راهگشا نیست

  • ضرورت تجاری سازی محصولات صنایع کوچک/ نقش پررنگ صنایع کوچک در اشتغالزایی

  • افزایش اشتغالزایی با راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی

  • فضای کسب و کار در کشور ما دوستدار کارآفرینی نیست

  • وام روستایی به بخش های پراشتغال تعلق می گیرد

  • تسهیلات اعطایی باید تنها در حوزه اشتغالزایی استفاده شود

  • عدم بهره وری و تورم دو عامل افزایش نرخ ارز