صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

حسینی در رابطه با فیلم "سرخ پوست" عنوان کرد: از الان می توان گفت "سرخ پوست" یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت های سینمای ایران بویژه در شمایل یک پلیس است.

ویژه برنامه "سودای سیمرغ" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی فیلم های جشنواره فیلم فجر و با حضور پرویز جاهد و رضا حسینی از منتقدان سینمایی و همچنین وحید رونقی تهیه کننده تلویزیونی روانه آنتن شد.

جاهد در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: اکثر فیلمسازان قدیمی خیلی افت کرده اند. فیلم آقای پوراحمد یک شکست بزرگ در کارنامه حرفه ای ایشان بود. آقای صدرعاملی هم در ژانر فیلم های تینیجری دهه 70 خیلی مطرح بود و الان هم با همان رویکرد فیلم می سازد و حرف تازه ای ندارد.

وی افزود: در میان فیلمسازان جوان کارهای خیلی خوبی دیدیم و انتظارات را تا حدودی برآورده می ساخت. فیلم "درخونگاه" به کارگردانی سیاوش اسعدی فیلم روز و گرمی است، کارگردان کاراکترهای قوی را خلق کرده و کاملاً با سینما آشناست.

این منتقد سینما گفت: فیلم متری "شیش و نیم" سعید روستایی یک گام رو به جلو بود و از نظر کارگردانی و تسلط بر تکنیک سینما و خلق شخصیت پلیس نسبت به ابد و یک روز خیلی بهتر بود. اما متاسفانه این فیلم دو پاره است و به جای تمرکز بر شخصیت پلیس تا آخر فیلم، در میانه فیلم زاویه دید را تغییر می دهد و به سراغ رهبر باند مواد مخدر می رود.

جاهد همچنین درباره فیلم "سرخ پوست" گفت: "سرخ پوست" یکی از فیلم های خیلی خوب این جشنواره است فیلم روایت کلاسیک خوبی دارد و داستان یک زندان و یک لوکیشن در بیابان است و همین یک وجهه خاصی به فیلم داده است و در کنار شخصیت پلیس در فیلم "متری شیش ونیم" ، فیلم "سرخ پوست" هم یکی از قوی ترین کاراکترهای پلیسی در سینمای ایران است.

در ادامه این ویژه برنامه، رضا حسینی گفت: "درخونگاه" روایت نداشت و فیلم تا نیمه با دو موقعیت شخصیت امین حیایی در خانه جلو می رفت و این مشکل به فیلمنامه برمی گردد.

حسینی در رابطه با فیلم "سرخ پوست" عنوان کرد: از الان می توان گفت "سرخ پوست" یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت های سینمای ایران بویژه در شمایل یک پلیس است.

همچنین رونقی در رابطه با فضای جشنواره فیلم فجر امسال بیان داشت: شیوه های برگزاری در هر سال می تواند متفاوت باشد اما فیلم ها از شرایط روز جامعه وام می گیرند و ساخته می شوند. در مجموع جشنواره امسال جشنواره گرمی است البته از نظر موقعیت مکانی برج میلاد جای بهتر و بازتری برای اهل رسانه بود.

این تهیه کننده تلویزیونی با اشاره به فیلم سرخ پوست گفت: ما در این فیلم یک نوید محمد زاده کاملا متفاوت را می بینیم. همه عوامل فیلم در کنار هم به درستی کار کردند اما با پایان بندی فیلم مشکل دارم.

مرتبط با این خبر

  • سینماگران باید از سواد رسانه ای خوبی برخوردار باشند

  • امیدوارم دارکوب مورد استقبال تماشاگران و منتقدان قرار بگیرد

  • جشنواره فجر سرمایه ملی است‎

  • اتفاق ویژه جشنواره فیلم فجر96، کوچک سازی آن است

  • «کامیون» یک فیلم برای جشنواره های بین المللی است

  • برای ساخت انیمیشن فقط می توانیم روی هوش بچه های ایرانی حساب کنیم

  • حضور فیلم کامیون پس از 19 سال در جشنواره فیلم فجر

  • "شعله ور" و "بمب" ؛ دو فیلم تاثیر گذار جشنواره فجر

  • فیلم "بمب" پیمان معادی تحسین برانگیز است

  • فضای جشنواره فیلم فجر هر شب گرم تر می شود