سودای سیمرغ شنبه تا جمعه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

سوداي سيمرغ

یك فعال رسانه ای: "دیدن این فیلم جرم است" ضد منافع ملی و ارزشهاست

موسوی درباره "دیدن این فیلم جرم است" گفت: موضع این فیلم را کاملا ضد منافع ملی و ارزش ها می دانم و بسیار خام دستانه و هیجان زده ساخته شده بود و طرح آن هم به صلاح مملکت نیست.

1397/11/21
|
11:15
|

ویژه برنامه "سودای سیمرغ" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی فیلم های جشنواره فیلم فجر و با حضور سهیل کریمی و عبد الجواد موسوی از روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای روانه آنتن شد.

کریمی در رابطه با کلیت سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: به نظر می رسد جشنواره امسال جشنواره پرتب و تابی است. فاصله بین فیلم ها خیلی زیاد است یعنی هم فیلم های خیلی خوب دیدیم و هم فیلم های خیلی بد که متاسفانه تعداد فیلم های بد بیشتر است.

وی وضعیت کلی فیلم های جشنواره امسال را امیدوارکننده خواند و افزود: نسل نو و جوانی که در فیلمسازان پانزده سال اخیر می بینیم کارهای قابل تقدیری دارند. در حاضر شاهد یک افول در کارهای فیلمسازان نسل قدیمی و قبل انقلاب می بینیم درحالیکه شاهد تراز خوبی در نسل نو کارگردانان هستیم.

این روزنامه نگار در رابطه با فیلم "شبی که ماه کامل شد" گفت: فیلم خوبی بود البته کم و کاستی های خود را داشت. خانم آبیار موفق به نمایش قصه امنیتی شد که کل کشورمان را در مقطعی تحت تاثیر خود قرار داده بود و جای تقدیر دارد. نوع دیالوگ ها تا حدودی منطق را از فیلمنامه دور می کرد اما شاهد بازی های خیلی خوبی بودیم. این فیلم تقریب بین قومیت ها را حفظ و تا حدودی به هم نزدیک کرده بود.

کریمی درباره "دیدن این فیلم جرم است" بیان کرد: فیلم خیلی بد بود، یعنی شروع بسیار بدی داشت و ادامه آن هم با شعار پیش می رفت.

در ادامه این ویژه برنامه، موسوی بیان داشت: ما در این جشنواره هم فیلم خوب دیدیم و هم فیلم بد اما در این دوره هم همچون دوره های گذشته فیلم هایی اکران می شود که اعتراض برخی را برمی انگیزد که جای این فیلم ها در بخش سودای سیمرغ و جشنواره نیست و همیشه این معضل تکرار می شود.

وی درباره فیلم "شبی که ماه کامل شد" گفت: پرداختن به این موضوع حساسیت برانگیز جای تقدیر دارد اما کارگردان در تدوین برای اکران باید بی رحمانه تر برخورد کند و حداقل 30 دقیقه فیلم را حذف کند تا با یک فیلم یکدست و با ریتم بهتری مواجه باشیم.

موسوی درباره "دیدن این فیلم جرم است" گفت: موضع این فیلم را کاملا ضد منافع ملی و ارزش ها می دانم و بسیار خام دستانه و هیجان زده ساخته شده بود و طرح آن هم به صلاح مملکت نیست.

این فعال رسانه ای همچنین با اشاره به فیلم "متری شیش و نیم" گفت: یکی از بهترین های جشنواره تا به الان بوده و خیلی روی بازی ها و جزئیات فیلم کار شده بود و از این حیث به شدت قابل احترام است اما در جایی، ریتم تند و هیجان اول فیلم فروکش کرد که باید با دقت و تامل بیشتری راجع به این فیلم حرف زده شود.

دسترسی سریع
سودای سیمرغ