صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

منتقد سینما گفت: همراه اول برای این کار امکانی را در اختیار جشنواره قرار داد و هیچ کسی به این آراء دسترسی ندارد که شبهه دستکاری در آن مطرح شود.

ویژه برنامه "سودای سیمرغ" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی فیلم های جشنواره فیلم فجر و با حضور بابک جوادی، محسن آزاددل و مهدی انصاری از کارشناسان و منتقدان سینمایی روانه آنتن شد.
انصاری در رابطه با فضای کلی سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر امسال نسبت به سال گذشته پربارتر و قابل بحث است.

وی افزود: ما امسال شاهد سه تا چهار فیلم خوب در حد سینمای ایران بودیم و تقریبا تعدادی اسم و نگاه جدید در سینما داشتیم که غافلگیری جذابی بود. از طرفی بزرگانی هم با فیلم های بسیار ناامیدکننده به جان آبروی خود افتاده بودند و آبرو و اعتبار خود را در سینما خدشه دار کردند.

این منتقد سینما عنوان کرد: سوال اینجاست که چرا برخی از فیلمسازان باسابقه ما با گروه کار نمی کنند و چرا هیچ نظام دستیاری و کمپانی وجود ندارد که این بزرگان دچار اشکالات ابتدایی در حد فیلم اولی و فیلم کوتاه نشوند. نظام سینمایی ما باید درصدد پاسخگویی به این سوالات باشد تا این تجربیات به راحتی از دست نروند.

در ادامه این ویژه برنامه، جوادی منتقد سینما گفت: با توجه به سبقه ای که از کارهای کیومرث پوراحمد سراغ داشتم تصورم بر این بود " تیغ و ترمه " فیلم خوبی می شود اما متاسفانه این بزرگان مشورت پذیر نیستند و فکر می کنند ما هنوز در دهه های قبلی سیر می کنیم.

وی با بیان اینکه ایرادات فاحشی در "تیغ و ترمه" وجود دارد افزود: ای کاش سرمایه هایی که در سینما توسط این افراد به هدر می رود صرف جوانان مستعد شود.

همچنین محسن آزاددل منتقد سینما درباره فیلم "سمفونی نهم" ساخته آقای هنرمند عنوان کرد: فیلم ایده خوبی دارد و تا حدی هم استاندارد است. "سمفونی نهم" با همه ضعف هایی که دارد اما تا حدودی می تواند حرف های خود را بیان کند.

وی در رابطه با وضعیت آراء مردمی در جشنواره فجر افزود: امسال دومین سالی است که آراء مردمی به صورت مکانیزه و اینترنتی جمع آوری می شود که امسال ایرادات آن رفع شد. همراه اول برای این کار امکانی را در اختیار جشنواره قرار داد و هیچ کسی به این آراء دسترسی ندارد که شبهه دستکاری در آن مطرح شود.

مرتبط با این خبر

  • سینماگران باید از سواد رسانه ای خوبی برخوردار باشند

  • امیدوارم دارکوب مورد استقبال تماشاگران و منتقدان قرار بگیرد

  • جشنواره فجر سرمایه ملی است‎

  • اتفاق ویژه جشنواره فیلم فجر96، کوچک سازی آن است

  • «کامیون» یک فیلم برای جشنواره های بین المللی است

  • برای ساخت انیمیشن فقط می توانیم روی هوش بچه های ایرانی حساب کنیم

  • حضور فیلم کامیون پس از 19 سال در جشنواره فیلم فجر

  • "شعله ور" و "بمب" ؛ دو فیلم تاثیر گذار جشنواره فجر

  • فیلم "بمب" پیمان معادی تحسین برانگیز است

  • فضای جشنواره فیلم فجر هر شب گرم تر می شود