صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

تهیه کننده "دیدن این فیلم جرم است" گفت: به نظر می رسد 80 درصد مخاطبان فیلم را دوست دارند و 20 درصد هم خیلی صریح و قاطع فیلم ما را دوست ندارند.

ویژه برنامه "سودای سیمرغ" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی فیلم های جشنواره فیلم فجر و در ارتباط تلفنی با محمدرضا شفاه تهیه کننده "دیدن این فیلم جرم است" روانه آنتن شد.

شفاه در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: جنس فیلم "دیدن این فیلم جرم است" به واسطه موضوعات ملتهبی که دارد مورد انتقاد عده ای قرار گرفته و البته این انتقادها غیرقابل انتظار نیست.

تهیه کننده "دیدن این فیلم جرم است" گفت: فیلم در مورد موضوعات مختلف و اعتقادات و ایدئولوژی های سیاسی موجود در کشور است و صراحتاً وارد این موضوعات می شود به همین خاطر طبیعی است که واکنش هایی را برانگیزد. به نظر می رسد 80 درصد مخاطبان فیلم را دوست دارند و 20 درصد هم خیلی صریح و قاطع فیلم ما را دوست ندارند.

وی عنوان کرد: جالب است در میان تماشاچیانی که مخالف این فیلم بودند عده ای به شدت معتقدند فیلمی است که به آرمان های انقلاب خیانت می کند و کسانی هم بودند که معتقدند ما پول گرفتیم که بسیج را تطهیر کنیم و در واقع نقطه مقابل آن هستند. به هر حال این حاشیه ها هم بخشی از جنس فیلمسازی است.

شفاه در رابطه با مخالفت بخشی از جریان اصولگرا با این فیلم یادآور شد: مشخص نیست چرا یک خبرگزاری اصولگرا مانند خبرگزاری تسنیم نقد غیرمنصفانه و حتی کینه توزانه ای درباره این فیلم کرده است. البته واکنش ها از هر دو طرف طبیعی است.

تهیه کننده "دیدن این فیلم جرم است" در رابطه با ممیزی های این فیلم بیان داشت: ما پیشنهاداتی از سوی نیروی انتظامی برای تغییر بخش هایی از فیلم داشتیم و ما هم تغییراتی را اعمال کردیم.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی هیچ همکاری برای ساخته شدن این فیلم با ما نکرد و تمام تلاش خود را هم کرد تا این فیلم ساخته نشود و حالا که ساخته شده به نظرم متوجه شده اند که فیلم به لحاظ چارچوبی که ایجاد می کند به شدت به سود نیروی انتظامی است و تصویر خوبی از این ارگان ارائه می کند.

شفاه یادآورشد: سپاه و بسیج در این فیلم حضور دارند و نکات و پیشنهاداتی را در رابطه با صحنه هایی مطرح کردند و با مذاکراتی که داشتیم متقاعد شدند.

این تهیه کننده در پایان گفت: واکنش ها و هیجانات نسبت به این فیلم جدا از محتوا، بسیار خوب بود و هیجانات مردم را تحت تاثیر قرار می داد. به نظرم سینمای ایران نیازمند اینگونه هیجانات است.

مرتبط با این خبر

  • جایزه بهترین فیلمبرداری حق "مسخره باز" بود نه "تختی"

  • اکران "متری شیش و نیم" در ایام نوروز

  • "دیدن این فیلم جرم است" ارتباطی با برجام ندارد

  • ای کاش فیلمم را به جشنواره نمی دادم

  • "سرخ پوست" جزو آثار متوسط جشنواره امسال است

  • هیچ دستکاری در آراء مردمی جشنواره فجر نمی شود

  • "دیدن این فیلم جرم است" ضد منافع ملی و ارزشهاست

  • "سرخ پوست" از به یاد ماندنی ترین آثار پلیسی سینما

  • "متری شیش و نیم" فیلم جنجالی و پیچیده ای نیست/ نیازی به این همه جوسازی نبود

  • کارگردانی "بیست و سه نفر" فوق العاده و حرفه ای است