سودای سیمرغ شنبه تا جمعه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

سوداي سيمرغ

كارشناس سینما: فیلم های هالیوودی در دوره ترامپ صریح تر شده اند

مافی اظهار داشت: از زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور شد فیلم های هالیوودی صریح تر شدند درصورتیکه در دوره اوباما فیلم ها کمتر حرف سیاسی می زدند.

1398/11/22
|
14:15

ویژه برنامه "سودای سیمرغ" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی فیلم های جشنواره فیلم فجر و اسکار و با حضور مهدی مافی و رضا کردلو از کارشناسان و منتقدان سینما از محل پردیس سینمایی ملت روانه آنتن شد.

مافی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: از زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور شد فیلم‌های هالیوودی صریح تر شده اند درصورتیکه در دوره اوباما فیلم ها کمتر حرف های سیاسی می زدند.

این کارشناس سینما یادآور شد: فیلم "لایت" در تعارض با تبلیغات ترامپ، جایزه بهترین فیلم را گرفت و سال بعد فیلم" green book "خیلی راحت علیه مواضع دونالد ترامپ تبلیغات کرد و حالا با فیلمی طرفیم که در اوج درگیری های ایالات متحده با کره شمالی جایزه می گیرد.

وی همچنین متذکر شد: البته نمی توان گفت هالیوود ضد آمریکایی عمل می کند زیراکاملاً مشخص است که منفعت ایالات متحده در فیلم ها در نظر گرفته می شود اما در دوره ترامپ فیلم ها خیلی صریح تر ساخته می شوند.

در ادامه این ویژه برنامه رادیویی رضا کردلو اظهار داشت: "پارازیت" جایزه کن را گرفته بود و آکادمی هم به آن رأی داده بود تا جزو نامزدهای اسکار باشد، درست است که اسکار معمولا فیلم های هالیوود را انتخاب می کند اما "پارازیت" فیلمی بود که می توانست انتخاب شود و لذا خیلی عجیب و غریب هم نبود.

این کارشناس و منتقد سینمایی افزود: هالیوود سال 2019 برخلاف سالهای قبل چند فیلم خوب داشت و امسال با کارگردانان خوب هالیوود مواجه بودیم. اقتضای فیلمنامه "انگل" و تلاش کارگردان فیلم خیلی خوبی را تولید کرده بود. این فیلم پیام و اهمیت زیادی داشت و به موضوع تضاد طبقاتی پرداخته بود. به نظرم این فیلم به نفع نظام سرمایه داری ساخته شده بود.

این کارشناس و منتقد سینما بیان کرد: یکی از ویژگی های مهم "انگل" این بود که توصیف مناسب و توجهی از طبقه فرودست داشت و در عین حال می‌گفت که می توان سر طبقه فرودست را بر عکس طبقه غنی جامعه کلاه گذاشت.

دسترسی سریع
سودای سیمرغ