از کویر تا دریا شنبه تا چهارشنبه (ویژه دهه فجر) از ساعت 13:30 به مدت 55 دقیقه

رادیو گفت و گو

از كوير تا دريا

رئیس هیئت امنای مسجد الرسول گفت: مساجد مهم ترین رسانه ی انقلاب بودند

رئیس هیئت امنای مسجد الرسول اظهار داشت: مساجد ایران در زمان انقلاب اسلامی بهترین فضا برای انتقال پیام ها و اندیشه های امام خمینی بودند، به طوری که این پیام ها در مساجد برای مردم و با زبانی مردمی منتقل می شدند.

1396/11/17
|
09:21

برنامه گفت و گوی از کویر تا دریا به مناسبت ایام الله دهه ی فجر با موضوع بررسی مساجد و نقش آن در انقلاب اسلامی، با حضور دکتر غلامعلی شجاع منظری (رئیس هیئت امنای مسجد الرسول، تولیت و امام جماعت مسجد الرسول) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر غلامعلی شجاع منظری با اشاره به نقش مساجد در انقلاب اسلامی، گفت: بدون شک مردم و فعالین انقلاب ایران آگاهی کاملی از نقش بسزای مساجد ایران در روند انقلاب اسلامی دارند.

وی همچنین در ادامه افزود: مساجد ایران در ایام قبل و حین انقلاب پرشور ترین فضا و جمعیت ها را به خود اختصاص داده بودند، به طوری که بیشترین تجمعات انقلابی این اماکن شکل می گرفت.

رئیس هیئت امنای مسجد الرسول همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: بیشترین افشاگری ها در مورد رژیم پهلوی در ایام انقلاب در مساجد ایران صورت می گرفت، به طوری که این افشاگری ها همواره با معرفی دقیق اسلام بودند.

وی همچنین در ادامه افزود: مساجد ایران در زمان انقلاب اسلامی بهترین فضا برای انتقال پیام ها و اندیشه های امام خمینی بودند، به طوری که این پیام ها در مساجد برای مردم و با زبانی مردمی منتقل می شدند.

دکتر غلامعلی شجاع منظری با اشاره به این که مساجد ایران محلی برای یاری و کمک به زندانیان انقلابی بود، اظهار داشت: عدم وجود فضاهای رسانه ای بسیار باعث شده بود تا مساجد بیشترین توجه و اهمیت را از نظر کمک رسانی و رسانه ای در کشور داشته باشند؛ با توجه به این که در آن زمان رسانه های داخلی همواره مورد بی اعتمادی مردم بودند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: مردم ایران در ایام انقلاب برای اطلاع از آخرین خبرها و وضعیت اجتماعی و انقلاب همواره به مساجد مراجعه می کردند.

رئیس هیئت امنای مسجد الرسول با اشاره به این که مساجد ایران در زمان انقلاب رسانه ای انقلابی و گویا بودند، عنوان کرد: مساجد ایران همواره زبانی بسیار گویا برای مردم مذهبی و متدین و دلسوختگان کشور بودند.

فایل صوتی برنامه از کویر تا دریا از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام دهه ی فجر هر روز ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
از کویر تا دریا