زیارت معرفت هر روز از ساعت 18:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو گفت و گو

زيارت معرفت

راوی دفاع مقدس عنوان كرد: روایتی عجیب از زنده به گور کردن 175 غواص با دست بسته

راوی یادمان شهدای علقمه گفت: خود افسر عراقی نقل کرده به کمر هر یک از اسرا لگد می زد و این اسرا با صورت در گودال می افتادند و صحنه خیلی دردناکی بود زیرا دست این بچه ها بسته بود.

1398/01/01
|
16:45
|

ویژه برنامه " زیارت معرفت " رادیو گفت و گو با موضوع گزارشی از کاروان راهیان نور و با حضور هادوی راوی یادمان شهدای علقمه به روی آنتن رفت.

راوی دفاع مقدس در این برنامه با اشاره به حال و هوای سرزمین های راهیان نور و شهدای غواص اظهار داشت: منطقه یادمان شهدای علقمه قدمگاه شهدای غواص دست بسته است.

وی در رابطه با 175 شهید غواص گفت: تعداد شهدای غواص در عملیات کربلای چهار که از آب عبور کردند خیلی بیشتر بود. بالغ بر هزار غواص از تمامی تیپ و لشگرها از سراسر کشور از آب عبور کردند اما جریان 175 غواص دست بسته این بود که این تعداد از غواص ها به اسارت دشمن درآمدند.

هادوی ادامه داد: دشمن دست های آنها را از جلو با سیم های سنگری و محکم بسته بود و از نقطه ای که آنها را انتقال داده اند تا جایی که جنازه آنها تفحص می شود حدود 2 تا 3 کیلومتر فاصله وجود دارد لذا مشخص می شود که این شهدا زنده و اسیر بودند و تعدادی از اجساد به صورت دست بسته و با همان سیم ها تفحص شدند.

راوی یادمان شهدای علقمه در مصاحبه با رادیو گفت و گو یادآورشد: در مسیری که این اسرا را برای انتقال می بردند یک افسر ارشد عراقی آنها را می بیند و می گوید لازم نیست آنها را انتقال دهید. در همان جا گودالی را حفر می کند و این بچه ها را با زانو کنار گودال می نشاند. همانطور که خود افسر عراقی نقل کرده به کمر هر یک از اسرا لگد می زد و این اسرا با صورت در گودال می افتادند و صحنه خیلی دردناکی بود زیرا دست این بچه ها بسته بود.

هادوی در پایان مطلب افزود: این افسر عراقی در ادامه می گوید در همین حالت با لودر روی اسرا خاک ریختم و آنها را زنده به گور کردم اما یک صحنه ای که توجه مرا به خود جلب کرد روحیه و آرامش عجیب این بچه ها بود. برخی از آنها در این زمان و با آرامش کامل ذکر می گفتند و قرآن می خواندند.

دسترسی سریع
زیارت معرفت