فردای روشن نوروز99 از ساعت 09:00 - 16:40 - 23:55 به مدت 10 دقیقه

رادیو گفت و گو

فرداي روشن

در برنامه فردای روشن مطرح شد: جهاد دانشگاهی از خلاقیت دانشجویان حمایت می کند

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در تلاش است تا به صورت برنامه ریزی شده با برنامه های تهاجم فرهنگی مقابله کرده و هویت دینی را در کشور احیا و تقویت کند.

1397/10/29
|
12:01

برنامه فردای روشن با موضوع بررسی دستاوردهای دانشگاه علم و فرهنگ، با حضور دکتر سید علی اکبر هاشمی راد (معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ) و دکتر منوچهر جهانیان (رئیس دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر سید علی اکبر هاشمی راد با اشاره به ضرورت وجود خودباوری و فرهنگ آزاداندیشی در دانشگاه علم و فرهنگ، گفت: جهاد دانشگاهی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی بود که پس از انقلاب فرهنگی در کشور تاسیس شد.

وی با اشاره به گستره فعالیت های جهاد دانشگاهی، اظهار داشت: دست اندرکاران جهاد دانشگاهی همواره با تکیه بر معنویت و روحیه فرهنگ خود باوری توانسته اند در حوزه دانش، علم و به ویژه فناوری های نانو و شرکت های دانش بنیان فعالیت های متعددی را در این دانشگاه پیش ببرند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به حضور جهاد دانشگاهی در استان های مختلف، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی با حضور در اغلب شهرستان های ایران و 25 مرکز پژوهشکده و 23 پژوهشگاه و مرکز اطلاعات اس آ دی و مراکز ذخایر ژنتیکی و پارک علم و فناوری استان البرز در ایام بعد از انقلاب اسلامی نمای خوبی را از فعالیت های خود در رده های دانشگاهی کشور بر جای گذاشته است.

وی با اشاره به این که جهاد دانشگاهی همواره از خلاقیت و ابتکار دانشجویان در حوزه فرهنگ اسلامی حمایت می کند، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی در تلاش است تا به صورت برنامه ریزی شده با برنامه های تهاجم فرهنگی مقابله کرده و هویت دینی را در کشور احیا و تقویت کند.

دکتر سید علی اکبر هاشمی راد با اشاره به این که تقویت فضایل دینی بر پایه قرآن از جمله رسالت های جهاد دانشگاهی به شمار می آید، خاطر نشان کرد: جهاد دانشگاهی در مدت فعالیت خود تا به امروز موفق به دریافت 25 جایزه بین المللی خوارزمی در حوزه علم و فناوری شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: جهاد دانشگاهی تا به امروز توانسته تا 22 جایزه جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی را کارنامه خود به ثبت برساند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به فعالیت 19 نشریه در جهاد دانشگاهی، تصریح کرد: اخذ 6 جایزه جوان خوارزمی، اجرای کنفرانس های علمی و بین المللی از جمله موفقیت های جهاد دانشگاهی است که در راستای تحقق اهداف انقلاب فرهنگی به بار نشسته اند.

وی با اشاره به این که تاسیس دانشگاه علم و فرهنگ از جمله مهم ترین دستاوردهای مجموعه جهاد دانشگاهی به شمار می آید، اظهار داشت: دانشگاه علم و فرهنگ از جمله دانشگاه های نسل سوم محسوب می شود که در مدت فعالیت خود توانسته کمک های شایانی را به حوزه علم و فناوری داشته باشد.

در ادامه ی برنامه فردای روشن از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر منوچهر جهانیان با اشاره به آمار گردشگری ایران در سال 2018، گفت: کشور ایران در سال گذشته میلادی پذیرای بیش از 1 میلیارد و 400 گردشگر بین المللی بوده است.

وی با اشاره به این که 12 درصد از درآمد سرانه جی دی پی کشور در گرو گردشگری هستند، اظهار داشـت: بیش از 330 میلیون شغل به صورت مستقیم با حوزه گردشگری در ارتباط هستند.

رئیس دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به این که حوزه گردشگری همواره با تعاملات فرهنگی و اجتماعی متعددی همراه است، عنوان کرد: دانشگاه علم و فرهنگ در سال 1391 به منظور تامین نیروی انسانی بخش های مختلف گردشگری در کشور دانشکده علوم تخصصی در این حوزه تاسیس کرد.

وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری حدود 10 رشته تخصصی را به دانشجویان ارائه می دهد.

دسترسی سریع
فردای روشن