صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

نوروز99 از ساعت 09:00 - 16:40 - 23:55 به مدت 10 دقیقه

رئیس جمعیت ایرانی ارتباط صنعت و دانشگاه، تاکید کرد: برای تحقق «جهش تولید» باید ارتباط بین صنعت و دانشگاه نهادینه شود و از فناوری های نوین که در دانشگاه ها تولید می شود به نحو مناسبی در حوزه صنعت استفاده شود.

مسعود شفیعی، در مصاحبه با ویژه برنامه شعار سال «فردای روشن» که از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد ، با اشاره به نامگذاری سال 1399 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال «جهش تولید» اظهار کرد: برای تحقق رونق اقتصادی کشور باید توجه بیشتری به نوآوری و خلاقیت های جوانان در عرصه تولید و فناوری داشت .

وی با بیان اینکه باید افزایش تولید در کشور تصاعدی باشد، افزود: این اتفاق در زمانی رخ می دهد که صنعت کشور از فناوری های نوین بهره بگیرد و بتواند میان بر هایی که در این زمینه وجود دارد را پشت سر بگذارد تا به تولید بیشتر دست پیدا کند.

این استاد دانشگاه به اهمیت نهادینه شدن ارتباط صنعت و دانشگاه در موضوع افزایش تولید اشاره کرد و گفت : باید زمینه‌ای را فراهم کنیم که در صنعت کشور از فناوری های نوین که در دانشگاه ها تولید می‌شود به نحو مناسبی استفاده شود و این خود می‌تواند در رقابتی شدن صنعت کشور موثر باشد.

شفیعی به اهمیت توجه به نخبگان و انجام فعالیت های جهادی در امر تولید اشاره کرد و گفت: نهادهای ذیربط در حوزه تولید باید وظایف خود را به خوبی در این عرصه انجام دهند ،مسئولان نباید فقط به دادن شعار و حرف زدن در ارتباط با این موضوع بسنده کنند ، بلکه وزارتخانه هایی همچون وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باید شاخص هایی را برای افزایش تولید در کشور تبیین کنند و در راستای رفع موانع تولید اقدامات جدی تر انجام دهند.

این استاد دانشگاه همچنین با بیان اینکه قوانین و سیاست های مرتبط با تولید از جمله قوانین مربوط به تجارت ، گمرک و بیمه باید به نحوی اصلاح شود که مردم به انجام کارهای تولیدی وسرمایه گذاری در این زمینه علاقه مند شوند نه اینکه پول های خود را در بانکها به عنوان سپرده ذخیره کنند، افزود: مناسب است زیر نظر معاون اول رئیس جمهور کارگروهی در ارتباط با موضوع جهش تولید با حضور مسئولان ذیربط تشکیل شود و همانطور که اشاره شد شاخص‌هایی برای این موضوع تبیین و هر سه ماه یک بار این شاخص ها و میزان پیشرفت کشور در این زمینه در این کارگروه مورد بررسی قرار گیرد.

مرتبط با این خبر

  • بنگاه های تولیدی؛ یگان های رزمی در جنگ اقتصادی اند!

  • راهکارهای عملیاتی کردن شعار حمایت از کالای ایرانی در کشور

  • شعار سال در بخش کشاورزی با تکیه بر توانمندی های داخلی محقق می شود

  • تحقق شعار سال، مستلزم حرکتی جهادی و انقلابی است

  • رونق تولید صادرات محور؛ در سایه وضع محدودیت های وارداتی!

  • مجلس نیاز به اصلاح رویکرد دارد

  • موضوع اشتغال در حال تبدیل شدن به چالش اساسی در نظام است

  • تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی همت مردم و مسئولان را می طلبد

  • خرید کالای ایرانی اشتغال زایی جوانان را به دنبال خواهد داشت

  • حمایت از کالای ایرانی؛ درگرو افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده!