خیابان انقلاب هر روز از ساعت 10:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو گفت و گو

خيابان انقلاب

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد: افتتاح 1365 پروژه با اعتبار 6 هزار میلیارد تومان در دهه فجر

محمدرضا پورمحمدی گفت: از ایام دهه فجر سال گذشته تا به امسال حدود 1365 پروژه را افتتاح خواهیم کرد که برای اینها بیش از 6 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

1398/11/12
|
13:30
|

برنامه «خیابان انقلاب» ویژه دوازدهم بهمن سالروز ورود امام خمینی(ره) در ارتباط تلفنی با محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی روی آنتن رادیو گفت‌وگو رفت.

محمدرضا پورمحمدی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی در استان آذربایجان شرقی همانند سایر استان ها در دهه‌های گذشته اقدامات بسیار خوبی برای عمران و آبادی و رفاه مردم صورت گرفته است، گفت: حدود 1365 پروژه را افتتاح خواهیم کرد که برای اینها بیش از 6 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی با اظهار به اینکه علی رغم همه تحریم‌ها و مشکلاتی که ایجاد می‌کنند میزان سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان شرقی دو برابر شده است، عنوان کرد: در استان ما بیش از 18 کشور پروژه های سرمایه گذاری دارند و دارند به فعالیتشان ادامه می دهند. همچنین علی رغم همه توطئه ها در ده ماه گذشته، صادراتمان در استان از واردات مان حدود 50 درصد افزایش داشته است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: در بخش صنعت، نه تنها هیچ واحدی تعطیل نشده است بلکه ما 80 درصد جواز تاسیس جدید دادیم و 24 درصد پروانه های بهره برداری صنعتی افزایش یافته است.

وی به بخش معدن در استان آذربایجان شرقی پرداخت و گفت: علاوه بر جوازهای جدیدی که صادر شده است، خوشبختانه صنعت مس، ذوب و تولید مس کاتالیست امسال با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد و عملیات اجرایی اش شروع می شود.

پورمحمدی بیان کرد: در صنعت برق نیز بیش از 100 پروژه افتتاح خواهیم کرد. در حوزه نفت و گاز هم اقدامات خوبی صورت گرفته و طرح توسعه پالایشگاه تبریز در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در توسعه روستایی کارهای زیادی انجام شده است، در ادامه اظهار کرد: در بخش مخابرات 250 کیلومتر فیبر نوری کشیده شده است که در این ایام افتتاح خواهد شد و با این اقدام دسترسی به اینترنت در تمامی مناطق شهری و روستایی تسهیل خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی نیز گفت: در این ایام حدود 40 مدرسه افتتاح خواهیم کرد و نمایشگاه های مختلفی دایر شده است.

وی همچنین به حوزه حمل و نقل اشاره کرد و گفت: توسعه جاده ای امری مهم است. ما در سال های گذشته کارهای خوبی در ارتباط با آزاد راهها و بزرگراهها انجام دادیم و مهمترینش اتصال راه آهن میانه به بستان آباد بود که در یک ماه گذشته به بهره برداری رسید و ادامه آن تا تبریز، سال آینده تکمیل خواهد شد.

دسترسی سریع
خیابان انقلاب