هاشور شنبه ها و دوشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

در برنامه هاشور مطرح شد: ارزش های فرهنگی رابطه ی مستقیمی با سبک زندگی دارند

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش های شناخت رفتارهای پرخطر و مهارت های فرزندپروری به صورت مستمر در سطح مدارس کشور در قالب کارگاه های آموزشی برگزار می شوند.

1396/12/21
|
12:15

برنامه هاشور با موضوع بررسی پیشگیری از اعتیاد نوجوانان و جوانان در حوزه خانواده، با حضور دکتر نادر منصور کیایی (مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر نادرمنصور کیایی با اشاره به این که عوامل مخاطره آمیز دانش آموزان در مدارس همواره مورد رصد وزارت آموزش و پرورش قرار دارد، گفت: در میان عوامل تاثیر گذار بر رشد منفی سلامت روان دانش آموزان کشور پدیده ی اضطراب رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین در ادامه افزود: موضوعاتی مانند فقر، طلاق والدین، خشونت و بد سرپرستی همواره می توانند مخاطرات بسیاری را در بطن یک خانواده به وجود آورند.

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پدیده کیفیت زندگی و ارتباط آن با میزان آسیب های مربوط به کودکان، اظهار داشت: بدون شک سبک زندگی خانواده ها همواره می تواند بر میزان مخاطرات موجود در یک خانواده موثر باشد، به طوری که ارزش های فرهنگی و اجتماعی یک خانواده همواره ارتباط مستقیمی را با نوع سبک زندگی آن ها دارد.

وی همچنین در ادامه افزود: وضعیت خانواده ها در ارتباطات خویشاوندی همواره در میزان بروز مخاطرات متعدد برای کودک موثر است.

دکتر نادر منصور کیایی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در جلوگیری از بروز اعتیاد در جوانان و نوجوان کشور، عنوان کرد: آموزش و پرورش با توصیه های بسیاری در خصوص فرزندپروری در حوزه های مختلف آموزشی همواره سعی در پیشگیری از بروز اعتیاد در کودکان کشور داشته است.

وی همچنین در ادامه افزود: وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده قصد دارد تا حدود بیش از 1 میلیون و 500 نفر از والدین دانش آموزان کشور را مورد آموزش های شناخت رفتارهای پرخطر و مهارت های فرزندپروری قرار دهد.

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش همچنین در ادامه افزود: آموزش های شناخت رفتارهای پرخطر و مهارت های فرزندپروری به صورت مستمر در سطح مدارس کشور در قالب کارگاه های آموزشی برگزار می شوند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: آموزش والدین کودکان پیش دبستانی از سال تحصیلی جدید از جمله آموزش ها و برنامه هایی است که در دستور کار دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

دسترسی سریع
هاشور