هاشور شنبه ها و دوشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس مركز درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: بیش از هزار نفر معتاد متجاهر زن در کشور وجود دارند

براتی سده اظهار داشت: در حال حاضر حدود 7 هزار نفر از معتادین کشور در مراکز سازمان بهزیستی اعم از ماده 16 و تبصره 2 در حال دریافت خدمات درمانی مختلف هستند، به طوری که این ظرفیت خوب در کشور توسط سازمان بهزیستی در مدت چند ماهه ایجاد شده است.

1397/02/03
|
11:15

برنامه هاشور با موضوع بررسی عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته و نقاط ضعف و قوت و برنامه های سال جاری، با حضور دکتر فرید براتی سده (رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر فرید براتی سده با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه کشور، گفت: سازمان بهزیستی کشور از دو دهه ی گذشته در راستای پیشگیری و درمان اعتیاد در کشور فعالیت های متعددی را داشته است.

وی همچنین در ادامه افزود: بر اساس مصوبات قانون برنامه ششم توسعه کشور در تابستان سال گذشته در راستای اجرای این قانون مدیریت معتادین متجاهر بر عهده سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی همچنین در ادامه اضافه کرد: بر اساس اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر ماده 16 این قانون از سال 91 عملیاتی شده بود، به طوری که سازمان بهزیستی به طور مشخص از سال گذشته مدیریت معتادین متجاهر را برعهده گرفته است.

وی با اشاره به مراکز ماده 16 درمانی سازمان بهزیستی، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 7 هزار نفر از معتادین تهران در مراکز سازمان بهزیستی اعم از ماده 16 و تبصره 2 در حال دریافت خدمات درمانی مختلف هستند، به طوری که این ظرفیت خوب در کشور توسط سازمان بهزیستی در مدت چند ماهه ایجاد شده است.

دکتر فرید براتی سده همچنین در ادامه افزود: سازمان بهزیستی کشور همواره در تلاش است تا ظرفیت های خود را به گونه ای تنظیم کند که بتواند پاسخگوی نیاز ارگان های مختلف در حوزه اعتیاد باشد؛ در حالی که تمامی مشکلات موجود در این حوزه به صورت یک شبه رفع نمی شوند.

وی با اشاره به این که آیین نامه ی مراکز ماده 16 به دستگاه های مختلف وظیفه های متعددی را ارائه کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر حدود هزار نفر معتاد متجاهر زن در کشور وجود دارند که از امکانات درمانی مطلوبی برخوردار نیستند، به طوری که این موضوع همواره مورد نظر و عمل سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

دسترسی سریع
هاشور