هاشور شنبه ها و دوشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

حجت الاسلام پورموسوی تشریح كرد: آثار و برکات اجتماعی حج بیت الله الحرام

حجت الاسلام پورموسوی با اشاره به آثار و برکات اجتماعی حج گفت: زائران حج بیت الله الحرام در این ایام زندگی مسالمت آمیزی را تجربه می کنند. علاوه بر این، حج عامل تحکیم وحدت میان کشورهای اسلامی است.

1397/04/30
|
11:15

ویژه برنامه " با کاروان حج" رادیو گفت و گو به مناسبت فرارسیدن ایام حج، پیرامون آخرین اقدامات آموزشی بعثه مقام معظم رهبری برای حج97 در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید حسن پورموسوی از سخنرانان بعثه مقام معظم رهبری روانه آنتن شد.

حجت الاسلام پورموسوی در مصاحبه با رادیو گفت و گو پیرامون جایگاه حج اظهار داشت: حج در دین مبین اسلام از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: در روایت از معصوم (ع) داریم که دین اسلام بر 5 پایه استوار است و یکی از آن حج خانه خداوند است.

حجت الاسلام پورموسوی حج را فرصتی برای تمرین بریدن از خلق و حرکت به سوی حق دانست و خاطرنشان کرد: حج فقط رفتن به سعی و صفا و منا نیست بلکه آثار و برکات فردی و اجتماعی را در برخواهد داشت.

سخنران بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به آثار و برکات اجتماعی حج اظهار داشت: زائران حج بیت الله الحرام در این ایام زندگی مسالمت آمیزی را تجربه می کنند. علاوه بر این، حج عامل تحکیم وحدت میان کشورهای اسلامی است.

وی در ادامه با بیان اینکه فداکاری و از خود گذشتگی از دیگر آثار اجتماعی حج است افزود: حجاج با صبر و استقامت در مقابل سختی های مراسم عبادی حج، مقاومت در برابر گرفتاری های دنیا را تجربه و تمرین می کنند.

حجت الاسلام پورموسوی تقویت ارتباط زائران با امام زمان (عج) را از آثار فردی حج معرفی کرد و گفت: بر اساس روایات کمال حج نائل شدن به دیدار حضرت مهدی (عج) است. لذا حج مسئله تک بعدی نیست و عبادت جامع و کاملی محسوب می شود.

سخنران بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) درباره زائران بیت الله الحرام بیان کرد: امام صادق (ع) می فرمایند: " افرادی که حج و عمره به جای می آورند مهمانان خداوند هستند؛ اگر درخواستی کنند خداوند به آنها عطا می کند، اگر دعا کنند اجابت می شود و اگر شفاعتی کنند شفاعت آنها پذیرفته می شود، حتی اگر سکوت هم کنند خداوند کلام را آغاز می کند و به جای هر درهم که در این سفر هزینه می کنند هزار برابر به آنها داده می شود."

حجت الاسلام پورموسوی با بیان اینکه دین خداوند با حج زنده است ابراز داشت: حج بازاری است که حاجیان در آن با خدا معامله و مزد خود را هم از او دریافت می کنند.

دسترسی سریع
هاشور