صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 8:30 به مدت 90 دقیقه

مهندس مامی پور گفت: هدف نهایی از تاسیس شرکت این است که به برند ملی تجهیزات پیشرفته ساخت داخل تبدیل شویم و در حال حاضر نیز در همین جهت حرکت می کنیم.

برنامه علمی "ذوزنقه" رادیو گفت و گو مجله ای علمی، خبری است که به موضوعات مختلف در حوزه های فناوری، پزشکی، نجوم و فضا، سلامت و معرفی مفاخر کشورمان می پردازد. این برنامه به دیدار مهندس طاهر مامی پور مدیر عامل شرکت دانش بنیان آدی کو در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی در ایران رفته و گذری بر زندگی فردی و کاری وی دارد.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان آدی کو در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی اظهار کرد: شرکت آدی کو در سال 1391 و در حوزه تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی تاسیس شد و در حوزه های گوناگون از جمله شیمی، دارو، فیزیک و بیو تکنولوژی فعالیت می کند.

وی با بیان این مطلب افزود: آغاز کار این شرکت با فعالیت در حوزه نانو بود و در حال حاضر نیز بسیاری از تجهیزاتی که بر روی آن کار می کنیم در حوزه نانو کاربرد دارند.

مهندس مامی پور در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: هدف نهایی از تاسیس شرکت این است که به برند ملی تجهیزات پیشرفته ساخت داخل تبدیل شویم و در حال حاضر نیز در همین جهت حرکت می کنیم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان آدی کو در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی یادآور شد: متولد سال 1356 هستم، دوران متوسطه در رشته ریاضی فیزیک تحصیل کردم و در سال 1375 رشته مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تولید صنعتی را در دانشگاه علم و صنعت دنبال کردم و مقطع فوق لیسانس را نیز در دانشگاه تربیت مدرس به اتمام رساندم.

وی در مصاحبه با رادیو گفت و گو عنوان کرد: بنده سهامدار و مدیر عامل این شرکت هستم، همچنین مهندس پهلوان زاده فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی شریف رئیس هیئت مدیره و دکتر رضا باقری در رشته برق الکترونیک دانشگاه شریف و تهران از اعضای هیئت مدیره شرکت هستند که با هم همکاری داریم.

مهندس مامی پور همچنین ابراز داشت: 10 سال قبل از تاسیس این شرکت، در حوزه تجهیزات پیشرفته و اقدامات مربوط به واردات آن در زمینه پزشکی فعالیت می کردم اما در سال 1390 که تحریم ها علیه ایران آغاز شد برای واردات تجهیزات با مشکل مواجه شدیم. در همین زمان ایده ای به ذهنم رسید که به جای واردات، در حوزه صادرات فعالیت کنیم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی افزود: بنابراین تصمیم گرفتیم که کارهای مربوط به طراحی و ساخت تجهیزات ایرانی را دنبال کرده و به کشورهای دیگر صادر کنیم. به همین خاطر برنامه 10 ساله ای را طراحی و شرکتی را تاسیس کردیم و به مدت شش ماه نیز بر روی این ایده کار کردیم.

وی در مصاحبه با رادیو گفت و گو عنوان کرد: در ابتدای کار دو برنامه 5 ساله را تعریف کردیم. بدین صورت که در پنج ساله اول برند ساخت ایران متشکل از سبد تجهیزات پیشرفته در حوزه نانو را در داخل کشور جا بیندازیم و در برنامه پنج ساله دوم نیز زیرساخت های صادراتی آن را فراهم کنیم که خوشبختانه در برنامه پنج ساله اول تا حدود زیادی موفق شدیم و هم اکنون نیز در حال اجرای برنامه پنج ساله دوم هستیم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی در پایان این گفت و گوی علمی از رادیو گفت و گو بیان داشت: ما در این شرکت تیم های دانشگاهی که از دانش فنی برخوردار هستند را شناسایی می کنیم تا دانش این افراد را به فناوری و فناوری را به ثروت تبدیل کنیم. علاوه بر این تجاری سازی را در حوزه تجهیزات نانویی انجام دادیم و گفتنی است که تمام تیم های مختلفی که با آنها در این شرکت همکاری می کنیم در حوزه های گوناگون علمی و فناوری تخصص و فعالیت دارند.

مرتبط با این خبر

  • ذوزنقه رادیو گفت و گو جایزه ترویج علم در ایران را به چالش می کشد

  • مرور تازه ترین دستاوردها و اخبار حوزه علمی ایران و جهان

  • تحلیل جدیدترین اخبار علمی ایران و جهان در ذوزنقه

  • رادیو گفت و گو اخبار علمی روز ایران و جهان را به سمع مخاطبان می رساند

  • رخدادهای علمی ایران و جهان را از رادیو گفت و گو بشنوید

  • حمل و نقل ریلی از مشکلات حوزه تعرفه ای رنج می برد

  • ایران جزو سه کشور صاحب گندزدایی آب با نمک است

  • جدیدترین اخبار علمی ایران و جهان در ذوزنقه رادیو گفت و گو

  • موفقیت محققان ایرانی در پیوند عصب به عضو آسیب دیده و بهبود ضایعه های نخاعی

  • فرصت مناسب برای رصد آسمان؛ مشتری، زحل و مریخ دیدنی شدند