مهر خانه یكشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

مهر خانه

یك نماینده مجلس گفت: خانواده سالم تضمین کننده جامعه سالم است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: رفع دغدغه های معیشتی خانواده ها از جمله مهم ترین دلایلی بود که نمایندگان مجلس را به طرح سوال از رییس جمهور وادار کرد.

1397/06/12
|
15:01

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی تحلیل و آسیب شناسی خانواده در ایران با حضور حجت الاسلام دکتر احمد سالک (عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حجت الاسلام دکتر احمد سالک با اشاره به اهمیت نهاد خانواده در کشور، گفت: اصل 10 قانون اساسی جمهوری اسلامی به صراحت نکات بسیاری را در حمایت از نهاد خانواده بیان کرده است.

وی با اشاره به طرح جمعیت و تعالی خانواده در مجلس، عنوان کرد: قانون ازدواج آسان از جمله مصوبه هایی است که محلس شورای اسلامی در جهت تسهیل ازدواج در کشور و ترویج حمایت از نهاد خانواده برای اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تاثیر اقتصاد در نهاد خانواده، تصریح کرد: نوسانات اقتصادی موجود همانگونه که تمامی حوزه های کشور را درگیر چالش کرده است، نهاد خانواده را نیز به صورت کامل و پررنگ با مشکلات متعدد مواجه می کند.

وی با اشاره به جلسه طرح سوال مجلس شورای اسلامی از رییس جمهور در هفته گذشته، تصریح کرد: رفع دغدغه های معیشتی خانواده ها از جمله مهم ترین دلایلی بود که نمایندگان مجلس را به طرح سوال از رییس جمهور وادار کرد.

حجت الاسلام دکتر احمد سالک با بیان این که خانواده هسته اصلی جامعه است، اظهار داشت: ارتقای میزان سلامت، بهداشت، حقوق و امنیت در خانواده به صورت مستقیم می تواند در جامعه موثر باشد.

وی با بیان این که خانواده سالم تضمین کننده جامعه ای سالم است، خاطر نشان کرد: شایسته است که بخش عمده ای از سرمایه گذاری های موجود در بخش های مختلف در نهاد خانواده متمرکز شوند، چرا که این نهاد مهم و ارزشمند ارتباط موثر و مستقیمی را با جامعه دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به این که خانواده های ایرانی با آسیب های اجتماعی متعددی درگیر هستند، عنوان کرد: در حالی که حوزه بهبود شرایط خانواده از قوانین خوبی برخوردار است، دستگاه های اجرایی مختلف در اجرای قوانین و آیین نامه های موجود در این حوزه درگیر کم کاری و مشکل هستند.

دسترسی سریع
مهر خانه