مهر خانه یكشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

مهر خانه

یك روانشناس: توسل کردن عامل ارتقای سلامت روانی انسان است

دکتر فرضی بیان داشت: مسائلی همچون تقویت صبر، دور کردن استرس از خود، آرامش، مثبت اندیشی و عدم کوتاه فکری از جمله مزایای توسل کردن هستند و برای سلامت روانی افراد ضروری هستند.

1397/06/26
|
08:38

برنامه " مهرخانه " با موضوع اثر معجزه آسای توسل و در ارتباط تلفنی با دکتر مریم فرضی عضو سازمان نظام روانشناسی، روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

این روانشناس بالینی در ابتدای برنامه مهرخانه رادیو گفت و گو با بیان اینکه توسل کردن در بُعد سلامت معنوی افراد تعریف می شود اظهار داشت: به عبارت دیگر ما نیاز داریم به منبعی متوسل شویم که مطمئن هستیم از ما سوال و جواب نمی کند و ما را همانطور که هستیم می پذیرد و تحقیر و سرزنش و قضاوت نمی کند و گوش شنوایی برای تمام غصه ها، اعتراضات و ناراحتی های ماست.

این روانشناس بالینی در ادامه این مطلب افزود: به واسطه این منبع قدرتمند، بسیاری از مشکلات افراد حل می شود. این یک نیاز ذاتی در ماست و ما برای اینکه بتوانیم سلامت خود را همه جانبه حفظ کنیم به دعا و راز و نیاز کردن و نماز خواندن احتیاج داریم.

عضو سازمان نظام روانشناسی در ادامه برنامه مهرخانه از رادیو گفت و گو خاطرنشان کرد: وقتی فرد به حالت استیصال و درماندگی می رسد مطمئن است که با مراجعه و توسل به دعا و راز و نیاز با خدا و توسل به امام زادگان و امامان دل او آرامش می گیرد.

دکتر فرضی همچنین گفت: برای کسب آرامش، تجدید قوا و انرژی ، دور کردن افکار منفی از خود و انتخاب راه حل و تغییر مسیر زندگی می توان به دعا و راز و نیاز با خداوند متعال و امامان معصوم (ع) توسل کرد. و به واسطه توسل افق دید خود به زندگی را وسیع تر کنیم و در نهایت به دنبال انتقام گرفتن از دیگران نباشیم زیرا مطمئن هستیم با توسل کردن، به بهترین شکل ممکن بهترین جواب را خواهیم گرفت.

این مدرس دانشگاه در ادامه مطلب متذکر شد: توسل کردن به منابع لایزال می تواند صبر را در وجود ما تقویت کند. همه این موارد به لحاظ روانی برای سلامت ما ضروری و لازم است.

عضو سازمان نظام روانشناسی در مصاحبه با رادیو گفت و گو ابراز داشت: مسائلی همچون تقویت صبر، دور کردن استرس از خود، آرامش، مثبت اندیشی و عدم کوتاه فکری از جمله مزایای توسل کردن هستند و برای سلامت روانی افراد ضروری هستند.

دسترسی سریع
مهر خانه