مهر خانه یكشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

مهر خانه

رئیس اداره آموزش خانواده وزارت آموزش و پرورش خبرداد: تربیت 8 هزار نیروی متخصص برای آموزش خانواده در مدارس

دکتر جهانگردی گفت: در بخش دیگری از انجمن اولیا و مربیان با نام آموزش خانواده نزدیک به 8 هزار مدرس خانواده را آموزش داده ایم که پس از گذراندن کنکور و مصاحبه و دوره آموزش تخصصی به کار گرفته می شوند.

1397/07/25
|
09:45

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع پیوند اولیا و مربیان و با حضور دکتر کیومرث جهانگردی رئیس اداره آموزش خانواده وزارت آموزش و پرورش و سردبیر مجله پیوند روانه آنتن شد.

دکتر جهانگردی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: انجمن اولیا و مربیان از نظر زیرساختی و سبقه تاریخی ظرفیت لازم برای دگرگونی وضعیت امروز آموزش و پرورش را دارد.

وی افزود: در حال حاضر یکی از مباحث آموزش و پرورش تحول بنیادین است که یکی از راه های اصلی ایجاد چنین تحولی شکل گیری انجمن اولیا و مربیان است. ما باید در آموزش و پرورش در حوزه سیاست گذاری و برنامه ریزی و مشارکت و نیز در بخش نظارت و خدمات از والدین کمک بگیریم.

رئیس اداره آموزش خانواده وزارت آموزش و پرورش همچنین یادآور شد: در سال های اخیر در انجمن اولیا و مربیان ظرفیت هایی را ایجاد کرده ایم که هم اکنون آماده بهره برداری است و امیدواریم والدین نیز از این ظرفیت ها استفاده کرده و در انتخابات انجمن های اولیا و مربیان حضور و نقش فعالی داشته باشند.

این مقام مسئول در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: ما در بخش دیگری از انجمن اولیا و مربیان با نام آموزش خانواده نزدیک به 8 هزار مدرس خانواده را آموزش داده ایم که حداقل مدرک تحصیلی این مدرسان فوق لیسانس است که پس از گذراندن کنکور و مصاحبه و دوره آموزش تخصصی به کار گرفته می شوند.

دکتر جهانگردی مطرح کرد: علاوه بر ایت کلاس های آموزش خانواده به عنوان تسهیل گر در نظر گرفته شده تا با تشکیل گروه های والدینی کوچک از همفکری والدین دانش آموزان استفاده کرده و راهکارهای آنها را مد نظر قرار دهیم.

رئیس اداره آموزش خانواده وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: اهمیت مقوله پرورش از آموزش بیشتر است درحالیکه دغدغه والدین به ویژه مادران بیشتر به بحث تحصیل فرزندان مربوط می شود. البته ما به والدین حق می دهیم که با توجه به وضعیت کنونی دغدغه تحصیل و آینده شغلی فرزندان خود را داشته باشند.

وی افزود: والدین باید اجازه دهند فرزندان در بعضی از موارد خودشان تجربه کننده و از اهمیت تحصیل مطئمن شوند و گوشزد کردن انجام تکالیف تحصیلی و درسی باید تا جایی پیش رود که رابطه خوب پدر و مادر با فرزندان مخدوش نشود.

جهانگردی تصریح کرد: بعضی از والدین برای انجام تکالیف درسی به فرزندان خود بیش از حد فشار وارد می کنند درصورتی که باید صبور باشند و تلاش کنند علاوه بر موارد درسی سرگرمی های مفیدی که به آینده فرزندان نیز کمک خواهد کرد برای آنها فراهم کنند.

دسترسی سریع
مهر خانه