انعکاس چهارشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

دبیر اندیشه خبرگزاری مهر : رسانه‌ها از معرفی چهره «عرفانی» امام خمینی(ره) غافل نشوند

دبیر اندیشه خبرگزاری مهر تاکید کرد: رسانه‌ها علاوه بر معرفی ویژگی‌های شخصیت امام خمینی(ره) باید خط امام را نیز به جوانان معرفی کنند.

1399/03/15
|
10:52

الیاس قنبری، در مصاحبه با برنامه «انعکاس» که با موضوع «مطبوعات و رسانه‌ها در کلام و اندیشه امام خمینی(ره) به صورت زنده از آنتن رادیو گفت و گو پخش می‌شد، گفت: حدود سی و یک سال از رحلت امام خمینی(ره) می‌گذرد ولی ما همچنان نتوانسته‌ایم به ابعاد جامع این شخصیت پی ببریم و رسانه‌ها وظیفه دارند که به تبیین و معرفی ویژگی‌های این شخصیت بزرگ بپردازند، البته شاید به واسطه بزرگ بودن این شخصیت، بازنمایی ایشان در رسانه‌ها کمی سخت باشد.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه بزرگی و عظمت شخصیت امام خمینی(ره) باعث می‌شود که هر کسی از ظن خود یار امام شود، اظهار کرد: در واقع ممکن است که هر کدام از ما به اندازه «وجودی» خودمان بتوانیم امام را بشناسیم، آن جور که خودمان دوست داریم و متناسب با ظرفیتی که از آن برخوردار هستیم.

وی با تاکید مجدد بر اینکه باید تمام ابعاد وجودی این شخصیت بزرگ معرفی شود، تصریح کرد: امام خمینی(ره) دارای چهره‌ای سیاسی، فقهی، کلامی، حوزوی، قرآنی و عرفانی هستند و به نظرم ابعاد وجودی امام در موضوع عرفان است که به وحدت می‌رسند.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها نباید از معرفی چهره عرفانی امام غافل شوند چرا که تعداد قابل توجهی از آثار امام، اثار عرفانی هستند، افزود: در حال حاضر عرفان یک مقوله جذاب برای قشر جوان است و ما می‌توانیم از جذابیت آن برای جذب جوانان استفاده کنیم و عرفان صحیحی که افرادی مثل امام خمینی(ره) به ما معرفی کرده‌اند را در بین آنها گسترش دهیم.

دبیر اندیشه خبرگزاری مهر، با بیان اینکه عرفانی که امام مورد تاکید داشتند عرفان «جهادی» است و امتداد اجتماعی دارد، تصریح کرد: عرفان مورد نظر امام با عزلت و گوشه‌نشینی تناسبی ندارد بلکه با حضور در صحنه‌های اجتماعی بروز و ظهور پیدا می‌کند.

قنبری در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه انقلاب امام خمینی(ره) ، انقلابی علیه اسلام آمریکایی بود، گفت: ایشان تلاش کردند که اسلام ناب را معرفی کنند و به بروز و ظهور برسانند و یکی از کارهایی که باید در رسانه انجام شود و قطعاً برای جوانان جذابیت دارد، معرفی اسلامی است که امام خمینی(ره) بر آن تاکید داشتند.

دبیر اندیشه خبرگزاری مهر در پایان صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه علاوه بر معرفی ویژگی‌های شخصیتی امام، باید خط امام را نیز از طریق رسانه‌ها به جوانان معرفی کنیم، گفت: ما به آن‌ها باید بگوییم که اگر امام خمینی(ره)، امام شد به خاطر مسیری است که به ما معرفی کردند.

دسترسی سریع
انعکاس