انعکاس چهارشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

روی امواج رادیو ورزش؛ برپایی هیئات حسینی به سبک ورزشکاران

مدیر گروه تفریحات شبکه رادیویی ورزش گفت: در روزگاری که ورزشکاران قادر به برپایی مجالس اباعبدالله(ع) نیستند، رادیو ورزش برنامه‌هایی را تدارک دیده تا جای خالی هیئات حسینی را پرکند.

1399/06/08
|
08:33
|

محمدرضا خاکپور با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه "انعکاس" رادیو گفت‌وگو، با اشاره به آئین‌های مختلف در سال‌جاری از عید نوروز گرفته تا مراسم‌های مذهبی، اظهار کرد: مسئولان و جامعه نسبت به همزیستی با کرونا راهکارهایی را یافته‌اند و قدم پیش گذاشته و زندگی روزمره خود را سپری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ماه محرم شعائر دینی را به همراه دارد که همواره با عشق و علاقه شیعیان به خاندان اباعبدالله(ع) همراه است، افزود: در شرایطی که باید از تجمع‌های این چنین دوری کنیم، نقش رسانه‌ها بی‌بدیل است که بایستی نقش اساسی و مهم ایفا کنند.

خاکپور در عین حال رسانه‌ها را ملزم به همراهی با عزاداران حسینی دانست که در این مسیر باید جایگاه سلامت محور خود را هم دنبال نمایند و افزود: برنامه‌سازان و مدیران طی سلسله نشست‌هایی که از ماه‌های گذشته آغاز شد، با طرح این سوال که چه باید بکنیم، به جمع بندی‌هایی رسیدند و رادیو و تلویزیون و رسانه‌های مجازی در این زمینه حاضر بوده و ایفای نقش می‌کنند.

وی در ادامه این گفتگوی رادیویی عمده‌ترین هدف برنامه‌هایی که در صدای جمهوری اسلامی ایران تهیه و تدارک می‌شود را همراهی با مردم دانست و افزود: جامعه و مخاطبان سوگوار هستند و رسانه‌ها باید چنین فضایی داشته باشد؛ امسال اما علاوه بر این رویه بایستی برخی خلأهای ناشی از عدم برگزاری مراسم‌های حقیقی را پر کنیم.

خاکپور از تولید برنامه‌هایی تحت عنوان حسینیه‌های رادیویی سخن گفت و ادامه داد: مخاطبان با این برنامه‌ها بخوبی همراه هستند.

وی با اشاره به پخش 24 ساعته رادیو محرم در معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این رادیو بر اساس ارتباط خوب با مخاطبان، جای خود را در میان شنوندگان باز کرده و با سوگواران اباعبدالله الحسین(ع) همراه بوده است.

خاکپور همچنین وضعیت رادیو ورزش را نسبت به سایر شبکه‌های رادیویی متفاوت خواند و تصریح کرد: رادیو ورزش تخصصی بوده و مخاطبان خاص دارد و توانست جای خالی هیئات عزاداری ورزشکاران را پر کند.

مدیر گروه تفریحات شبکه رادیویی ورزش در این رابطه گفت: جامعه ورزش ستاره‌هایی دارد که جز ورزشکاران هیئتی شناخته می‌شوند از جمله آقایان علی پروین، پیروانی و قلعه نوعی و اساسا برخی از این دوستان جزو مداحان هستند.

خاکپور اضافه کرد: در روزگاری که این عزیزان قادر به برپایی مجالس حضوری نیستند، در رادیو ورزش برنامه‌هایی را تدارک دیدیم تا جای خالی هیئات حسینی را پر کنیم.

وی همچنین به ممنوعیت پخت نذری اشاره کرد و گفت: رادیو ورزش در راستای پویش "ایران همدل"، پویش "ورزشکاران همدل" را دنبال کرد تا در زمینه نذری کاری انجام داده باشیم و مسیرهایی که نذورات را بدست نیازمندان واقعی می‌رساند، معرفی می‌کنیم.

خاکپور درباره این پویش گفت: بسیاری از ورزشکاران، ستاره‌ها و فدراسیون‌ها از ابتدای سال به فرمان رهبری لبیک گفته و وارد گود شدند و در ایام محرم فصل دیگری از این کمک‌ها را آغاز کردند.

وی افزود: کمک به نیازمندان و نذورات فرهنگی نظیر توزیع ماسک برگرفته از بخش اعظم بن مایه عاشورا و این نذورات از برکات محرم امسال است.

دسترسی سریع
انعکاس