انعکاس چهارشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

صداوسیما به پخش مداحی‌های بصیرت‌افزا اهتمام ورزد

مدیر گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران گفت: رسانه باید به پخش مداحی‌هایی اهتمام ورزد که شعور را فزونی می‌دهد و بر بصیرت مخاطب می‌افزاید.

1399/06/08
|
17:13
|

علیرضا مبینی در گفتگو با برنامه "تقاطع فرهنگ" با اشاره به کنداکتور ویژه برنامه‌های محرمی رادیو تهران اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، سال خاصی است و تلاش داریم مردم حال و هوای محرم را در منازل خود تجربه کنند.

وی از عزاداری سنتی در رادیو میدان ارگ سخن گفت و افزود: آن عزاداری بسیار زیبا و لذت بخش است و هر کس یکبار این شیوه عزاداری را تجربه کند، هیچگاه آن را از یاد نخواهد برد.

مبینی گفت: در رادیو تهران حسینیه‌ای به وسعت استان تهران دایر کرده‌ایم که نام آن "حسینه رادیو تهران" است. این برنامه هر شب از ساعت 21 تا 22:30 از تکایا و هیئات گزارش‌هایی تهیه می‌کند و ما هر شب یکی از هیئات حسینی را همراه خود داریم.

مدیر گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران افزود: ما همچنین بدلیل شیوع ویروس، هر خانه یک حسینه را در دستور کار داریم؛ گزارشگر ما به منازلی که روضه‌های خانگی برپا می‌کنند، سر زده و گزارش‌هایی تهیه می‌کند.

مبینی با اشاره به اینکه این روضه‌ها از قدیم الایام در خانه‌های مردم رواج داشته ولی امسال نیاز بیشتری بدان احساس می‌شود، گفت: هر خانواده می‌تواند با کمترین امکانات روضه اباعبدالله(ع) را در منزل برپا دارد؛ خاصه در دهه اول محرم که بسیار مورد تاکید و مهم است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم امسال دست بدست هم دهیم روضه‌های خانگی بهتر و بیشتر برپا شود تا سلامت مردم محفوظ بماند.

مبینی افزود: اگر دوستان برنامه‌ساز در کار خود تنوع به خرج دهند، مخاطب رادیو فزونی می‌یابد. مردم به سنت‌های عزاداری علاقه دارند [و با رسانه همراه هستند].

مدیر گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تاکید کرد: رسانه باید به پخش مداحی‌هایی اهتمام ورزد که شعور را فزونی می‌دهد و بر بصیرت مخاطب می‌افزاید.

مبینی در بخشی دیگر از این مصاحبه رادیویی گفت: از مخاطبان می‌خواهم در روزهای تاسوعا و عاشورا شنونده رادیو تهران باشند. ما چندین برنامه متنوع در قالب‌های مختلف تدارک دیده‌ایم و این ویژه برنامه‌ها از ساعت 10:30 صبح تا 16:00 در اوج عزاداری‌ها پخش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برنامه‌ای روایی-نمایشی با عنوان "باران نامه" را تدارک دیده‌ایم که با محوریت یکی از خواهران مدافع حرم به سال 61 هجری باز می‌گردد و تلفیقی از مستند و نمایش است.

دسترسی سریع
انعکاس