انعکاس چهارشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

سواد تغذیه‌ای باید از مسیر دولت ترویج شود

یک متخصص تغذیه در رادیو گفت‌وگو، پیاده‌سازی سواد تغذیه‌ای را نیازمندِ فعال شدن ارگان‌هایی در دولت نظیر وزارتخانه‌های اقتصاد، جهاد کشاورزی و نهادهای آموزشی برای جوانان و نوجوانان دانست.

1399/06/22
|
12:09
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ محمدرضا وفا در برنامه "انعکاس" نقش تغذیه را بعنوان یک عامل محیطی در سلامت آحاد جامعه مهم برشمرد و گفت: با رشد جمعیت، متخصصین به این نتیجه رسیدند که منابع زمین، تکافوی نیازهای خوراک بشر را نمی‌دهد؛ اما دانش بیوشیمی، ژنتیک و کشاورزی با مهندسیِ ژنتیک محصولاتی را تولید کرده است که در مقابل آفات مقاومت کرده و سرانه تولید محصول را در مساحت زمین فزونی می‌دهد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به فزونی یافتن درصدهایی از پروتئین در غلات اظهار کرد: پتانسیل علمی بخوبی نیازهای تغذیه‌ای بشر را از نظر مواد مغذی تامین می‌کند.

وفا با اشاره به اینکه کیفیت غذای بشر در نقاط مختلف دنیا تحت تاثیر قرار گرفته است، افزود: متخصصین در رشته‌های مرتبط باید کمک کنند خوراکی‌ها ارزش غذایی مفید داشته و بصورت عادلانه در اختیار تمام مردم قرار گیرند؛ خاصه برای گروه‌های آسیب پذیر که بتوانند از مواد غذایی در سطح عالی برخوردار باشند.

وی با بیان این مطلب به تعریف امنیت غذایی پرداخت و این مهم را دسترسی همه مردم به غذای سالم و کافی، در تمام اوقات تعریف کرد و افزود: در این تعریف تمام سازمان‌ها و اورگانیزم‌های مختلف در دولت نظیر وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، آموزش عالی، آموزش و پرورش و اقتصاد دست اندرکار هستند.

این پزشک متخصص، این رویه رسانه‌ای را به سواد تغذیه‌ای در قرن بیست و یکم تشبیه کرد و در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: اگر همه این ارگان‌ها بخوبی کار خود را انجام دهند، یک وظیفه مهم به رسانه‌ها می‌رسد تا این دانش را به مردم انتقال دهند و آن‌ها بتوانند در طول روز وعده‌های خوراکی مورد نیاز را انتخاب و هر فرد با توجه به شرایط زیست محیطی، مواد غذایی را به مقدار کافی و متناسب با نیازهای طبیعی و فیزیولوژیک خود دریافت کند.

همچنین وحید مفید، رئیس مرکز رشد و نوآوری انستیتو تحقیقات و صنایع غذایی کشور در گفتگوی تلفنی با برنامه "انعکاس" با اشاره به اینکه دانشگاه و صنعت نتوانسته‌اند برنامه درست برای تغذیه مردم تعریف کنند، افزود: دانشگاه‌های نسل سوم به سفارش مخاطبان پژوهش می‌کردند و به پرورش نیرو می‌پرداختند.

وی با بیان اینکه چنین دانشگاهی بر اساس نیازها پژوهش و تحقیق انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: این دانشگاه دانش را تجاری سازی می‌کند.

مفید با بیان اینکه تجاری سازی گاه به معنای اطلاعات تغذیه‌ای است که مردم باید از آن استفاده کنند و گاه اطلاعاتی است که صنعت باید از آن بهره ببرد، خاطرنشان کرد: دانشگاه و صنعت قهر نکرده‌اند و فقط باید روش و راه پیش رو را اصلاح کنیم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی اضافه کرد: در این میان اساتید لازم است در صنعت هم کار کنند تا در دانشگاه موفق باشند و فعالیت‌های تحقیقاتی خود را جهت دهی کنند.

مفید با اشاره به مرکز رشدی که راه اندازی کرده است، گفت: یکی از گام‌های ما به سمت دانشگاه‌های نسل سوم است و همچنین میزبان اساتید تغذیه‌ای هستیم که ایده‌ای در سر دارند و ما بستری فراهم می‌کنیم که فرد وارد محیط شده و پروژه‌های خود را پیش برد.

دسترسی سریع
انعکاس