روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

استفاده از داروی سرطان رحم برای سرطان روده/ 12 بیمار نتیجه گرفتند

رئیس مرکز تحقیقات سرطان گفت: اخیراً دارویی که برای سرطان رحم به کار می‌رفت برای سرطان انتهای روده بزرگ انتخاب شد، 12 بیمار در این طرح شرکت کردند و طی شش ماه گذشته هم نتیجه خوبی گرفتند.

1401/04/01
|
10:41
|

پروفسور محمد اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان درمورد خبر دستیابی به واکسن جدید سرطان در برنامه «روزنه» رادیو گفت وگو اظهارکرد: سرطان یک موجود بسیار هوشمند است و تقریباً تاکنون هیچ درمان قطعی برای آن پیدا نشده است.

وی افزود: یکی از روال‌های درمانی که توفیقات خوبی در طول پنجاه سال داشته بحث‌های ایمنی لوژی (ایمنی درمانی) است که اسم واکسن را روی آن گذاشتند یعنی یک نظام آنتی ژنی در سرطان پیدا می‌شود و یک نظام آنتی بادی علیه آن می‌سازند.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان با اشاره به اینکه این یافته جدید علمی، واکسن پیشگیرانه نیست گفت: اخیراً دارویی که برای سرطان رحم به کار می‌رفت برای سرطان انتهای روده بزرگ انتخاب شد، 12 بیمار در این طرح شرکت کردند و طی شش ماه گذشته هم نتیجه خوبی گرفتند.

پروفسور اکبری همچنین درمورد خبر امکان حذف سلول‌های سرطانی گفت: سرطان به قدری هوشمند است که به روش‌های مختلف گرفتاری درست می‌کند و ما هم به روش‌های مختلف به آن هجمه وارد می‌کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان اضافه کرد: یکی از روش‌ها اختلال ایجاد کردن در ساختارهای متابولیستی سلول است که این اختلال را از طریق الکتریسیته، دارو، نور، اشعه ایکس و الکترون ایجاد می‌کنیم اما هیچ یک از اینها قطعیت ندارند اما هر کدام از این روش‌ها یک قدم رو به جلو هستند.

دسترسی سریع
روزنه