روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: تغذیه سالم از شیوع بیماری های غیرواگیر جلوگیری می کند

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات انستیتو تغذیه کشور اظهار داشت: متاسفانه 60 درصد از نمک مصرفی مردم ایران در خوراک های مختلف نمکی است که به صورت جانبی در هنگام خوردن غذا به آن اضافه می شود.

1397/06/13
|
13:30
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی مواد غذایی آسیب رسان و ناسالم، با حضور دکتر عزیزالله زرگران (عضو هیئت علمی گروه تحقیقات سیاست گذاری غذا و تغذیه مرکز تحقیقات انستیتو تغذیه کشور) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر عزیزالله زرگران با اشاره به این که امروزه دوران بیماری های غیر واگیر است، گفت: عمده هزینه هایی که به سیستم های بهداشت و درمان سراسر دنیا تحمیل می شود از طریق بیماری های غیر واگیر هستند.

وی با اشاره به این که در سال 2014 حدود 70 درصد از مرگ و میر کشور به واسطه بیماری های غیر واگیر صورت گرفته اند، اظهار داشت: در سال های گذشته از بین 2 نفر متوفی یک نفر به دلیل بیماری های قبلی و عروقی فوت کرده است.

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات انستیتو تغذیه کشور با اشاره به این که بیماری های ژنتیکی اغلب قابل پیشگیری نیستند، عنوان کرد: بخش عمده ای از بیماری های غیر واگیر امروزه قابلیت کنترل دارند.

وی با اشاره به اهمیت سبک زندگی و تغذیه، تصریح کرد: تغذیه سالم باعث می شود تا عواملی مانند نمک، قند و چربی به صورت متعادل و کنترل شده وارد بدن انسان شوند.

دکتر عزیزالله زرگران افزود: سیاست های صنعت غذایی کشور می تواند به خوبی میزان ورود نمک، قند و چربی به بدن مردم را مورد کنترل قرار دهند.

وی با اشاره به این که عادات غذایی مردم ایران، اظهار داشت: متاسفانه 60 درصد از نمک مصرفی مردم ایران در خوراک های مختلف نمکی است که به صورت جانبی در هنگام خوردن غذا به آن اضافه می شود.

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات انستیتو تغذیه کشور با اشاره به لزوم افزایش آگاهی مصرف کننده غذا در کشور، توضیح داد: در حال حاضر به طور میانگین حدود کم تر از 40 درصد مردم ایران برچسب های تغذیه محصولات غذایی را می خوانند.

وی در ادامه اضافه کرد: سازمان غذا و دارو با ایجاد نشانگر های تغذیه سعی دارد تا مردم را از ترکیبات و نوع خوراکی که می خورند مطلع سازد.

دسترسی سریع
روزنه