روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

گفت‌وگو با مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری ریاست‌جمهوری؛ حرکت وزارت نفت به سمت توانمندی‌های داخلی

دکتر مرضیه شاوردی در خصوص فناوری‌های دانش‌بنیان در صنعت نفت گفت: وزارت نفت و چهار شرکت اصلی صنعت نفت نیز به سمت استفاده از توانمندی‌های داخلی حرکت کردند.

1398/11/28
|
12:24
|

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در مجله علمی و خبری «روزنه» رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌ها می‌توانند نقش بسیار مهمی در توسعه فناوری‌های حوزه نفت ایفا کنند و توسعه تعامل این شرکت‌ها با شرکت‌های فعال در حوزه نفت یکی از کارهای مهمی است که قصد داریم با برگزاری رویدادها آن را انجام دهیم و به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها کمک کنیم تا بتوانند وارد حوزه نفت شوند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت نفت و چهار شرکت اصلی صنعت نفت نیز به سمت استفاده از توانمندی‌های داخلی حرکت کردند. شاید یک دو سالی است که بحث 10 قلم کالای اصلی نفت مطرح شده و صنعت نفت به سمت داخلی‌سازی و بومی‌سازی این صنایع حرکت کرده است.

شاوردی اظهار داشت: استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت نفت در همه کشورهایی که صاحب نفت و ذخایر نفتی هستند مطرح شده است و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی یادآور شد: از طرفی با تحریم‌هایی مواجه هستیم که دسترسی ما را به فناوری‌های نوین این حوزه محدود می‌کند و باعث می‌شود که بیش از پیش به نقشی که شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌توانند دراین حوزه ایفا کنند پی ببریم و تلاش کنیم که این شرکت‌ها را هم از نظر بحث تامین مالی و توانمندی‌هایی که شرکت‌ها می‌توانند داشته باشند و هم از نظر استانداردها و کیفیت محصولات آنها تقویت کنیم تا صنعت نفت بتواند با خیال راحت و بدون دغدغه ایجاد مشکل از این محصولات استفاده کند.

شاوردی در پایان تاکید کرد: این توانمندی‌ها را برای شرکت‌ها ایجاد و آنها را حمایت می‌کنیم تا نیازمندی‌های فنارانه صنعت نفت ما را برآورده کنند.

دسترسی سریع
روزنه