روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

به مناسبت روز رادیو عنوان شد؛ عصر تمام نشدنی رادیو

ویدا همراز، عضو هیئت علمی دانشگاه صداوسیما معتقد است که عصر رادیو تمام نشده و روز به روز بالنده‌تر می‌شود و در آینده نیز همچنان مخاطبانش را همراهی می‌کند.

1399/02/04
|
15:10
|

یک تهیه‌کننده سابق رادیو در «روزنه» رادیو گفت‌وگو به مناسبت روز رادیو بیان کرد: در هر کار رسانه‌ای، گروه زیادی از کوشندگان و متخصصان در پشت صحنه هستند که حتی یک لحظه غفلت آنها می‌تواند مخل کار رسانه باشد، بنابراین در چنین مواقعی جا دارد که از همه آنها که آشکار و نهان برای رساندن پیام رسانه به جامعه تلاش می‌کنند تشکر کنیم.

وی عنوان کرد: در طی بیست و چند سالی که در رادیو زندگی کردم هرگز ندیدم که تلاش متوقف شود. رادیو بالنده بوده و روز به روز به این بالندگی ادامه می‌دهد. در زمانی که ما با انواع رسانه‌های برخط مواجه هستیم و سبد مصرف رسانه‌ای مخاطب بسیار متنوع و جذاب شده رادیو با یکی از اصول قدیمی و ویژگی‌های خاص خودش که انعطاف‌پذیری است توانسته به حیاط خود ادامه دهد.

همراز خاطرنشان کرد: در 20 سال اخیر با به وجود آمدن رسانه‌های آنلاین و پلت‌فرم‌هایی که رادیو دارند، تولید محتوای صوتی رو به پیشرفت است و همه می‌توانند از شکل‌های مختلف رادیویی بهره‌مند شوند و این ویژگی‌ای است که الان کمتر رسانه‌ای توانسته به آن دست پیدا کند.

او افزود: رادیو همچنان که در سال‌های گذشته شریک لحظه‌های خوب و یا بد مخاطبان خودش بوده و تلخ و شیرین را در کنار مخاطبانش ساخته در آینده نیز می‌تواند آنها را همراهی کند.

مدیر گروه سابق در رادیو ایران در رادیو گفت‌وگو اظهار داشت: هر کسی حتی اگر کوتاه مدت شنونده یک برنامه یا ایستگاه رادیویی بوده باشد برای خودش آنچنان خاطرات درونی و نوستالوژیک دارد که هرگز نمی‌تواند از آنها جدا شود و این صداهای زیبا، ماندگار و خاطره‌سازی که سال‌ها از رادیو پخش شده هر جای دیگر هم در جامعه به گوش مردم برسد برایشان همان فضا را می‌سازد.

همراز معتقد است: ارتباط مخاطبان ایران و جهان با رادیو و شکل‌های جدید آن، دقیقا مؤید همین نکته است که عصر رادیو تمام نشده است. رادیو مثل یک درخت بارور و با ریشه‌ای است که شاخه‌ها و شکوفه‌های خودش را در هر بهار به مخاطبانش عرضه می‌کند. انواع رسانه‌های صوتی که در اختیار ما است همه شاخه‌ها و شکوفه‌های رادیو هستند و بنابراین ارتباط ما با رادیو قطع نمی‌شود و به این زودی‌ها جایگزینی برای این رسانه خاطره‌ساز پیدا نمی‌شود.

دسترسی سریع
روزنه