روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

ضرورت تولید غذای ایمن؛ تولید و عرضه غذای سالم مسئولیت همه مسئولان است

مقام مسئول در سازمان استاندارد گفت: تمام مصرف‌کنندگان غذا از تمام اقشار باید به غذای سالم و عاری از آلاینده‌ها دسترسی داشته باشند.

1399/03/29
|
10:00
|

برنامه «روزنه» با موضوع ایمنی مواد غذایی، در ارتباط تلفنی با دکتر فرحناز قلاسی (مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی سازمان ملی استاندارد) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

فرحناز قلاسی در گفتگوی تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: 7 ژوئن از سمت سازمان‌های جهانی بهداشت و خوار و بار کشاورزی به عنوان روز جهانی ایمنی مواد غذایی معرفی شده است.

وی افزود: روز جهانی ایمنی مواد غذایی از سال گذشته در روز 7 ژوئن در تمام کشورهای دنیا گرامی شمرده می‌شود و در ایران هم از سال گذشته ما به این روز توجه ویژه‌ای را معطوف کرده‌ایم.

مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: سال گذشته در حاشیه همایش روز جهانی ایمنی مواد غذایی، کمیته‌ای با حضور دستگاه‌های مختلف و کارشناسان تشکیل شد.

وی افزود: اعضای کمیته ایمنی مواد غذایی، ماده‌های غذایی مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهند و برای اصلاح مواد غذایی به دستگاه‌های مرتبط با این موضوع تذکراتی را ارائه می‌دهند.

فرحناز قلاسی تاکید داشت: تمام مصرف‌کنندگان غذا از تمام اقشار باید به غذای سالم و عاری از آلاینده‌ها دسترسی داشته باشند.

وی اضافه کرد: هدف روز ایمنی مواد غذایی این است که ماده‌های غذایی از مزرعه تا سفره مسیر پاک و ایمنی را سپری کنند.

مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: غذای ایمن، غذایی است که تمام نیازهای تغذیه‌ای بشر را تامین کند.

وی افزود: شایسته است که صنایع و دستگاه‌های مختلف مرتبط با حوزه غذایی با هماهنگی یکدیگر در راستای تولید غذاهای ایمن فعالیت کنند.

فرحناز قلاسی با بیان این که ایمنی مواد غذایی در میزان سلامت همه جانداران جهان تاثیر می‌گذارد، عنوان کرد: آلاینده‌هایی مانند باقی‌مانده سموم کشاورزی و داروهای دامپزشکی و فلزات سنگین می‌توانند میزان ایمنی ماده‌های غذایی را کاهش دهند.

وی با اشاره به گواهینامه‌های سازمان دامپزشکی، توضیح داد: تاییده‌های سازمان دامپزشکی در مورد فرآورده‌های خام دامی می‌تواند به مصرف‌کننده آرامش خیال بدهند.

مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی سازمان ملی استاندارد افزود: در حال حاضر مواد غذایی مختلف با اخذ تاییده‌هایی از دستگاه‌های مختلف می‌توانند ادعای سالم و ایمن بودن را داشته باشند.

دسترسی سریع
روزنه