روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

آزاده مقتدائی: رشدِ فردی حد و اندازه ندارد

یک روانشناس در رادیو گفت و گو اظهار داشت: هر قدر که افراد حاضر در یک جامعه به دنبال رشد و توسعه فردی باشند، آن جامعه شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد.

1399/04/10
|
13:47

برنامه «روزنه» با موضوع سبک زندگی و اهمیت آن در تعادل بخشی، در ارتباط تلفنی با آزاده مقتدائی (روانشناس) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

آزاده مقتدائی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» با بیان این که رشد فردی حد و اندازه ندارد، گفت: سطح شروع و پیشرفت رشد هر شخص با اشخاص دیگر متفاوت است.

وی با اشاره به این که مسئولیت اجتماعی هر شخص در جامعه موضوعی متمایز از رشد فردی است، اظهار داشت: هر قدر که افراد حاضر در یک جامعه به دنبال رشد و توسعه فردی باشند، آن جامعه شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد.

این روانشناس با اشاره به سبک زندگی، توضیح داد: سبک زندگی مجموعه‌ای از عوامل و اتفاقات زندگی انسان‌ها را در برمی‌گیرد که از جمله این عوامل می‌توان به شغل و موقعیت اجتماعی و ذهنی و غیره اشاره کرد.

وی با اشاره به موضوع تعادل در زندگی، اظهار داشت: از نظر روانشناسی، ما زمانی می‌توانیم شخصی را غیر متعادل توصیف کنیم که در عملکردهای شخصی و اجتماعی اختلال داشته باشد.

آزاده مقتدائی ادامه داد: برای مثال اگر شخصی بیش از اندازه چاق می‌شود، به این معنی است که عملکرد این شخص در تغذیه با اختلال مواجه شده است.

وی با اشاره به این که انسان در هر لحظه از زندگی خودش عملکردی متفاوت دارد، اظهار داشت: همه انسان‌ها در فرآیند برقراری ارتباط و روابط اجتماعی باید در تعادل با یکدیگر زندگی را پیش ببرند و در مواقعی کوتاه بیایند و در مواقعی فرصت دهند تا طرف مقابل کوتاه بیاید.

این روانشناس تاکید کرد: روابط انسانی، عملکردی مانند حوزه ریاضیات ندارند و نمی‌شود تعادل را با ضرب و تقسیم برقرار کنیم.

دسترسی سریع
روزنه