روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

ایران بهترین آبِ شُرب را دارد

یک استاد دانشگاه با اشاره به این که «آب معدنی» برای همه و همیشه توصیه نمی‌شود، گفت: آب چشمه یا معدنی علاوه بر مینرال‌های مفید، ممکن است مواد غیر مفید هم داشته باشد.

1399/04/11
|
08:15

برنامه «روزنه» با موضوع آب‌های معدنی، در ارتباط تلفنی با دکتر مریم کارگر راضی (عضو هیئت علمی دانشگاه و مشاور معدن و صنایع معدنی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

مریم کارگر راضی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: «آب معدنی» فقط یک اصطلاح است و این محصول به معدن و فرآیند‌های صنایع معدنی ربطی ندارد.

وی افزود: واژه «آب معدنی» زمانی به یک آب اطلاق می‌شود که آن آب حاوی مینرال‌های خاصی باشد.

این مشاور معدن و صنایع معدنی با اشاره به این که «آب معدنی» املاح و کلسیم و منیزم دارد، عنوان کرد: مینرال‌های موجود در آب معدنی می‌توانند برای فرآیند سوخت و ساز بدن مفید باشند.

وی با بیان این که منشا مینرال‌های موجود در «آب معدنی» طبیعی است، اظهار داشت: آب‌های معدنی در شرایط متفاوت ویژگی‌های متمایزی را دارند، برای مثال یک نوع آب می‌تواند از چشمه طبیعی گرفته شود و آب دیگری از رودخانه استخراج شود.

مریم کارگر راضی تاکید کرد: «آب معدنی» همان آب شُرب است.

وی با اشاره به این که کشورهای اروپایی آب‌ها را دسته‌بندی می‌کنند، توضیح داد: «آب شیر» در اروپا مرحله‌ی تصفیه ظاهری را سپری می‌کند و برای مصارف خارجی کاربرد دارد و مردم اروپا برای شُرب از آ‌ب‌های بسته‌بندی شده استفاده می‌کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که ایران بهترین مراحل تصفیه را برای آب در نظر گرفته است، عنوان کرد: ایران بهترین آب قابل شُرب را دارد.

وی افزود: استفاده از آب معدنی برای افرادی توصیه می‌شود که به آب شیر و خوب دسترسی ندارند.

مریم کارگر راضی با بیان این که «آب معدنی» باید منشا معدنی داشته باشد، اظهار داشت: این آب باید از بستر رودخانه و خاک عبور کند و مینرال‌های لازم را به خود جذب کند.

وی با اشاره به این که ما می‌توانیم با تغذیه مناسب مینرال‌های لازم برای بدن را تامین کنیم، عنوان کرد: آب چشمه علاوه بر مینرال‌های مفید، ممکن است مواد غیر مفید هم داشته باشد.

این استاد دانشگاه با اشاره به وضعیت چشمه‌های آب معدنی ایران، توضیح داد: بسیاری از چشمه‌های آب معدنی به تناسب فصل‌های مختلف تغییر کیفیت می‌دهند.

وی افزود: آب‌های معدنی باید فقط از نظر فیزیکی تصفیه شوند و نباید مورد تصفیه شیمیایی قرار بگیرند.

مریم کارگر راضی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «روزنه» گفت: بسیاری از مردم در هنگام خرید آب معدنی به ظاهر و شرایط بطری توجه نمی‌کنند.

وی ادامه داد: بطری‌های آب بسته‌بندی شده نباید نشتی داشته باشند، چرا که این موضوع سبب ورود باکتری به داخل آب می‌شود.

این مشاور معدن و صنایع معدنی افزود: اگر داخل بطری رسوب مشاهده شوند، به این معنا است که جلبک‌های سبز رشد کرده‌اند.

وی با اشاره به این که بطری‌های آب باید دور از نور خورشید و گرما نگه‌داری شوند، اضافه کرد: ‌ بطری‌های آب معدنی نباید کدر یا رنگ پریده باشند.

به گفته مریم کارگر راضی، آب‌های معدنی نباید طعم داشته باشند و آب‌های دارای طعم فرآیند استانداردی را سپری نکرده‌اند.

دسترسی سریع
روزنه