روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

نایب رئیس بانوان فدراسیون پزشكی ورزشی در رادیو گفت‌وگو: ورزش سطح ایمنی بدن را افزایش می‌دهد

لاله حاکمی توصیه کرد: به دلیل افزایش دم و بازدم در محیط‌های ورزشی توصیه می‌شود که ورزشکاران رعایت فاصله فیزیکی را بیشتر از حد معمول و جدی‌تر بگیرند.

1399/06/30
|
10:45
|

برنامه «روزنه» با موضوع ورزش در دوران کرونا، در ارتباط تلفنی با دکتر لاله حاکمی (نایب رئیس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی کشور) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

لاله حاکمی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: تهویه‌ی تنفسی انسان در حین ورزش افزایش پیدا می‌کند و ورزشکار با افزایش قدرت دم و بازدم مواجه می‌شود.

وی افزود: به دلیل افزایش دم و بازدم در محیط‌های ورزشی توصیه می‌شود که ورزشکاران رعایت فاصله فیزیکی را بیشتر از حد معمول و جدی‌تر بگیرند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی کشور با اشاره به این که تمام مسابقات ورزشی منتظر دستور وزارت بهداشت هستند، عنوان کرد: همه محیط‌ها و رشته‌های ورزشی برای ادامه‌ی فعالیت تابع نظر ستاد ملی کرونا هستند.

وی با اشاره به تمرین ورزشکاران در دوران کرونا، توضیح داد: در ایام شیوع ویروس کرونا ورزشکاران مختلف باید در سالن‌هایی حضور داشته باشند که تهویه مناسبی دارند.

لاله حاکمی با اشاره به این که ورزشکاران باید از ابزارهای غیر مشترک استفاده کنند، عنوان کرد: تمام تجهیزات و ابزار ورزشی مشترک باید به ازای هر نفر ضد عفونی شوند.

وی با اشاره به این که اکثر ورزشکاران سیستم ایمنی خوب و بدنی قوی دارند، تصریح کرد: احتمال ابتلا به کرونا در ورزشکاران کاهش پیدا نمی‌کند و در چند ماه اخیر ما نمونه‌های ابتلا و حتی مرگ و میر ناشی از این بیماری را در قشر ورزشکاران شاهد بودیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی کشور با اشاره به این که ویروس کرونا ریه و عضلات ورزشکار را تضعیف می‌کند، اظهار داشت: در حال حاضر مجوز فعالیت تیم‌های ملی در ستاد ملی مقابله کرونا در جریان است.

وی افزود: هر یک از فدراسیون‌های ورزشی به تناسب رشته‌ی مورد نظر، برنامه‌های خودشان را به وزارت بهداشت اعلام می‌کنند و در نهایت اگر برنامه‌ی اعلامی تایید شود، مجوز تمرین و فعالیت برای آن فدراسیون صادر می‌شود.

لاله حاکمی با بیان این که ورزش می‌تواند سطح ایمنی افراد را افزایش دهد، توضیح داد: همه افراد برای مقابله‌ی بهتر با کرونا باید آمادگی جسمی خوبی داشته باشند.

وی با اشاره به عدم فعالیت استخرهای رو باز در دوران کرونا، توضیح داد: با توجه به این که کلر باقی مانده در آب استخر ویروس کرونا را از بین می‌برد، احتمال انتقال کرونا در رخت‌کن‌ها و راهروهای استخر کاهش پیدا نمی‌کند.

دسترسی سریع
روزنه