روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

یك درمانگر طب سنتی گفت: نوع تغذیه باید بر اساس فعالیت روزمره تعیین شود

یک درمانگر طب سنتی اظهار داشت: توجه به موضوع سلامت و تغذیه باید با نگاهی جامع و همه جانبه صورت بگیرد.

1396/04/22
|
09:25
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی زیبایی و تناسب اندام، با حضور دکتر محمدحسن آزما (پژوهشگر، نویسنده و درمانگر طب سنتی) و مهدی صادقی (درمانگر و مبتکر عسل درمانی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه مهدی صادقی با اشاره به تاثیر تغذیه در تناسب اندام، گفت: موضوع تغذیه مهم ترین و موثرترین عامل در تناسب اندام انسان است.

وی همچنین در ادامه افزود: هر فرد نسبت به نوع زندگی و جغرافیای زیستی خود باید سبک تغذیه ی متناسب با خود را برگزیده و انتخاب کند.

این درمانگر ایرانی با بیان این که هر کدام از رژیم های غذایی متناسب با قشری خاص است، اظهار داشت: سبک تغذیه مردم ایران همواره باید فرهنگ اسلام مطابقت داشته و تنظیم شود.

وی با اشاره به این که عسل در قرآن کریم همراه با لفظ شفا به کاربرد شده است، عنوان کرد: پدیده ای که همراه با لفظ شفا باشد، هیچگونه عوارض جانبی نداشته و جایگاهی بالاتر از دارو دارد.

مهدی صادقی همچنین در ادامه اضافه کرد: هر کدام از انواع عسل با توجه به ویژگی های آن می تواند برای بیماری های مختلف شفا باشد، به طوری که برخی از عسل های طبیعی برای بیماری دیابت نیز مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

در ادامه ی برنامه گفت و گوی اجتماعی دکتر محمدحسن آزما با بیان این که نوع تغذیه افراد همواره بر اساس نوع فعالیت روزمره تعیین می شوند، گفت: توجه به موضوع سلامت و تغذیه باید نگاهی جامع و همه جانبه باشد، به طوری که سلامتی باید بر اساس استاندارد انسانی رشد و پیشرفت کند.

وی همچنین در ادامه افزود: تعذیه یکی از مهم ترین عواملی است که در پروسه ی سلامتی انسان بسیار موثر است.

این درمانگر طب سنتی در خصوص جایگاه افراط و تفریط در تغذیه، عنوان کرد: نگاه جامع به تمامی علوم و اشراف به موضوعات آن ها باعث می شود تا موضوع سلامت به درستی تعریف و تعبیر شود.

وی در خصوص ویژگی های طب سنتی، توضیح داد: طب سنتی موضوع سلامت، بیماری ها و تغذیه را به صورت کامل و جامع مورد بررسی قرار می دهد.

دکتر محمدحسن آزما با اشاره به این که موضوع سلامت باید خارج از دایره تعصب بررسی و تحلیل شود، خاطر نشان کرد: اعمال افراط و تفریط در بررسی و تحلیل موضوع سلامت، مبحث اصلی را کنار زده و راه را برای گمراهی باز می کند، بر همین اساس بهتر است طب سنتی و نوین در کنار همدیگر و با توجه به قواعد طرف مقابل در خصوص موضوع سلامت به جمع بندی برسد.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
روزنه