روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

یك هواشناس: «روز ملی هوای پاک» شعاری و نمادین است

علی‌اکبر شمسی‌پور در رادیو گفت‌وگو گفت: برنامه‌های جلوگیری از آلودگی هوا باید به طور مستمر اجرا و رصد شوند.

1400/11/02
|
08:50
|

برنامه «روزنه» با موضوع روز ملی هوای پاک، در ارتباط تلفنی با دکتر علی‌اکبر شمسی‌پور (دانشیار هواشناسی دانشگاه تهران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

علی‌اکبر شمسی‌پور در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: مناسبتِ «روز ملی پاک» در تقویمِ ایران رویکردی نمادین و شعاری دارد.

وی با اشاره به این که ما باید تمام روزهای سال به فکر آلودگی هوا باشیم، عنوان کرد: برنامه‌های جلوگیری از آلودگی هوا باید به طور مستمر اجرا و رصد شوند.

دانشیار هواشناسی دانشگاه تهران با بیان این که در فصل‌های سرد اکثر روزها آلوده هستند، اظهار داشت: کشورهای مختلف روز «هوای پاک» را در روزهای آخر فصل تابستان جانمایی کرده‌اند.

وی با اشاره به این که عملکرد مسئولان با تحقیقات دانشگاهی فاصله‌ی زیادی دارد، ادامه داد: پژوهشکده‌ی هواشناسی دو سال گذشته طرحی را در رابطه با راه‌اندازی انرژی بادی در کشور ارائه داده است و اگر این طرح به اجرا برسد، ایران می‌تواند صادرکننده‌ی انرژی پاک – باد – در دنیا باشد.

علی‌اکبر شمسی‌پور افزود: عملکرد و تصمیم وزارت‌خانه‌های مختلف در بدنه‌ی دولت با یکدیگر فاصله‌ زیادی دارد و هر یک از مجموعه‌ها با تصمیم‌گیری‌های جزیره‌ای به عدم پیشرفت در بخش‌های مختلف کمک می‌کنند.

دسترسی سریع
روزنه