صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه ها از ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه

وزیر اسبق دادگستری اذعان کرد: دنیای غرب بخصوص آمریکا با بزرگنمایی مشکلات ایران و به بهانه های واهی می خواهد ما را ضد حقوق بشر نشان دهد اما در حقیقت با اصول اصلی انقلاب مخالف است.

مصطفی پورمحمدی،وزیر سابق دادگستری در گفتگو با برنامه ی روز و شب رادیو گفت و گو با موضوع تحلیل عملکرد 40 ساله ی انقلاب اسلامی در عرصه ی امنیت و قضا اظهار داشت: طیّ این 40 سال انقلاب اسلامی ایران با فراز و فرود،موفقیت و ناکامی هایی مواجه بوده اما می توان با مرور تاریخ آن نقاط قوت را تقویت، نقاط ضعف را شناسایی و برای برطرف کردن آنها تلاش کرد.

وزیر سابق کشور در سال های 1384_1387 تصریح کرد: عرصه ی سیاست،امنیت و قضا از اصلی ترین و محوری ترین عناصر تشکیل دهنده ی یک جامعه است که با نظمی مخصوص به خود کشور و اجتماع را گرد هم نگاه می دارد زیرا بدون نظم،هیچ جامعه ای شکل نخواهد گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین پور محمدی برقراری نظم و امنیت در جامعه ی اسلامی را مستلزم انتخاب آراء مردمی و نیز رضایت آنها دانست و خاطر نشان کرد: امنیت جامعه ی اسلامی باید رضایت مندانه،پایدار و با ثبات باشد بطوریکه افراد آن جامعه احساس اختناق و تحمیل نکنند.

وزیر سابق دادگستری در سال های 1392_1396 با بیان اینکه می توان ایجاد امنیت در جامعه را با اتکا به نیروهای بیرونی و از طریق پول بدست آورد در رادیو گفت و گو اذعان کرد: قطعا چنین امنیتی پایدار نخواهد بود چرا که امنیت حقیقی با تکیه بر آحاد مردم محقق شده و استوار خواهد ماند لذا جمهوری اسلامی ایران از آغاز کار تلاش کرده تا چنین امنیتی را برای کشور به ارمغان بیاورد.

مصطفی پورمحمدی با اشاره به سخنان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه مبنی بر اینکه ما همه پاسدار کشور هستیم بیان داشت: امام خمینی رضوان الله تعالی علیه با بیان چنین سخنانی می خواست بگوید که همه ی مردم در تامین امنیت و آرامش کشور سهیم هستند.

وزیر اسبق کشورمان اظهار داشت: دکترین انقلاب و جمهوری اسلامی ایران بر پایه ی امنیت و خود اتکایی مردم است که مورد رضایت و انتخاب مردم بوده و حامی حقیقی آن نیز خود مردم هستند لذا هر چه رضایت مردم از جامعه ی اسلامی بیشتر باشد مانع تراشی ها، مخالفت ها و درگیری ها در آن کمتر خواهد بود.

وی در خصوص هجمه های غرب و علی الخصوص دولت آمریکا علیه انقلاب ایران به بهانه ی عدم رعایت حقوق بشر تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران یک جامعه ی حق مدار است و ما آرمانی جز پیاده سازی عدالت نداریم زیرا شعار ما از ابتدا پیروزی حق بر باطل بوده است.

وزیر سابق دادگستری در تکمیل این بخش از سخنان خود با تصریح اینکه اگر وجهه ی حق مدارانه ی انقلاب اسلامی ایران گرفته شود ما هیچ هویتی نداریم خاطر نشان کرد: قوانین و احکام جامعه ی اسلامی ایران براساس دین اسلام نوشته شده است که همگی آن قوانین اعم از حقوق زن و مرد و قصاص نفس و بخشش به نفع بشریت است و اگر جوامع غرب آن را قبول ندارند نداشته باشند.

پورمحمدی اضافه کرد: آنچه غرب ما را به خاطر آن مواخذه می کند یک دعواست دعوایی که صرفا بر سر مبانی ماست،که اگر با ما به بحث بنشینند چه بسا آنها را بپذیرند لذا ما با غرب دعوای تمدنی داریم.

وزیر سابق کشور با غیر سعادتمندانه خواندن حرکت مدرن غرب برای بشر اظهار داشت: غرب اگر باز هم بتواند فناوری و توسعه را برای اقشار جامعه اش فراهم کند هرگز نمی تواند سعادت کامل را به او بدهد زیرا سعادت کامل در گرو احکام الهی است لذا دشمنان انقلاب، امروز مشکلات کوچک ما را بزرگنمایی کرده و رسوایی های خود را پنهان می کنند اما مشکل اصلی دشمن با ما در مبانی اصلی انقلاب خلاصه می شود.

مصطفی پور محمدی در پایان سخنان خود در برنامه ی روز و شب رادیو گفت و گو در خصوص اجرای حقوق مالکیت فکری اذعان کرد: زمانی که بنده در وزارت دادگستری بودم لایحه ی جامع حقوق مالکیت فکری تهیه و تسلیم مجلس شورای اسلامی شد که ان شاءالله تصویب این لایحه، به مثابه ی شاهراهی به سمت شکوفایی و پویایی اقتصاد بر مبنای دانش(اقتصاد دانش بنیان) خواهد بود.

مرتبط با این خبر

  • نمایش سانسور شده و توقیفی نداشتیم

  • خدمات رسانی تئاتر شهر به 2 هزار نفر در روز

  • اعتقاد به حضور مردم در صحنه رمز بقای انقلاب اسلامی است

  • روابط خارجی رژیم پهلوی یک طرفه بود

  • امنیت پایدار؛ دستاورد انقلاب اسلامی برای نظام است

  • قرار دادن جوانان نخبه در ویترین المپیاد منجر به مهاجرتشان به غرب می‌شود

  • سند آموزش اسلامی به دنبال حل مشکلات معیشتی معلمان

  • باید به دنبال ملموس کردن دستاوردهای علمی کشور برای مردم باشیم

  • ضرورت هم سو بودن نهادهای فعال در حوزه فناوری

  • شناخت جایگاه ادبیات انقلاب بعد از گذشت 40سال احساس می شود