الف ب بسم الله هر روز از ساعت 13:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

الف ب بسم الله

سرپرست فرهنگی انتشارات سروش: کمیته‌های علمی متخصص و متبحر در هر زمینه راهکاری برای معضل کتاب سازی است

ناصر عابدی با اشاره به بحث قاچاق کتاب و کتاب سازی اظهار کرد: اگر ناشران کمیته‌های علمی متخصص و متبحر در هر زمینه را داشته باشند می‌توانند از این آسیب اجتماعی که در عرصه فرهنگی دارد اتفاق می‌افتد، جلوگیری کنند.

1401/02/22
|
20:59
|

برنامه «الف ب بسم الله» رادیو گفت‌وگو ویژه نمایشگاه کتاب درباره قاچاق کتابی و کتاب سازی و با حضور ناصر عابدی سرپرست فرهنگی انتشارات سروش به روی آنتن رفت.

ناصر عابدی به ارزیابی استقبال مردمی از سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران پرداخت و گفت: امروز استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه شده است از طرفی با توجه به تصمیم وزارت ارشاد مبنی بر عرضه تخصصی آثار در شهرستان‌ها به علت کرونا از حجم استقبال کاسته است چراکه سفرها از شهرستان‌ها کمتر شده است.

وی با اشاره به بحث قاچاق کتاب و کتاب سازی اظهار کرد: برای چند اثر منتشر شده توسط انتشارات سروش این اتفاق افتاده است و نویسندگان بابت این موضوع گلایه مند بودند. این کار از آفت‌های بزرگ علمی محسوب می‌شود.

سرپرست فرهنگی انتشارات سروش در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: منشا این اقدام نادرست از دانشگاه‌ها بوده است و اکنون در حوزه نشر ادامه پیدا کرده است.

وی به راهکار انتشارات سروش برای این معضل اشاره و عنوان کرد: در دو، سه سال اخیر سعی کرده‌ایم تا در انتشارات سروش کارگروه‌های تخصصی تشکیل دهیم تا بتوانیم با استفاده از تجارب افراد متخصص در هر بخش جلوی این آفت را بگیریم.

عابدی متذکر شد: اگر ناشران دیگر هم بتوانند از این شیوه استفاده کنند و کمیته‌های علمی متخصص و متبحر در هر زمینه را داشته باشند می‌توانند از این مشکل و آسیب اجتماعی که در عرصه فرهنگی دارد اتفاق می‌افتد، جلوگیری کنند.

دسترسی سریع
الف ب بسم الله