نجوا ایام ماه مبارك رمضان از ساعت 8:30 به مدت 45 دقیقه

رادیو گفت و گو

نجوا

یك روانشناس عنوان كرد: تاثیر روزه بر سلامت جسمی و روانی روزه داران

فرضی گفت: سلامت جسمی، روحی و معنوی روزه داران از جمله فواید و آثار روزه داری در ماه مبارک رمضان است.

1397/02/31
|
12:45

ویژه برنامه " نجوا " به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با موضوع تقوا و ایمان در این ماه مبارک و در ارتباط تلفنی با دکتر مریم فرضی عضو سازمان نظام روانشناسی، روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

عضو سازمان نظام روانشناسی در این ویژه برنامه اظهار کرد: یکی از آثار روزه داری تقویت اعتقاد و ایمان در روزه داران است.

وی در توضیح این مطلب گفت: ما با روزه گرفتن به هدف از این عمل و آثار آن توجه می کنیم و سعی می کنیم به تقویت این آثار در خود پرداخته تا در ماه های بعدی زندگی خود هم آن را ادامه دهیم.

دکتر فرضی خاطر نشان کرد: ما با روزه داری در ماه مبارک رمضان خود را از گناهان دور می کنیم تا در نهایت به درجه تقوا و پرهیزگاری برسیم.

این روانشناس بالینی با اشاره به فواید علمی و روان شناسی روزه داری در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: سلامت جسمی، روحی و معنوی روزه داران از جمله فواید و آثار روزه داری در ماه مبارک رمضان است. ما همانطور که سعی می کنیم سلامت جسمی خود را حفظ کنیم می توانیم با روزه گرفتن نیز سلامت روح و روان خود را تضمین کنیم.

این مدرس دانشگاه همچنین در ادامه مطلب ابراز کرد: در طول این یک ماه مبارک باید هدف از روزه گرفتن را که همان تقرب به خداوند متعال است را به خود تلقین کرده و بر روی درک خود از این ماه کار کنیم تا به نتیجه اصلی روزه گرفتن برسیم.

عضو سازمان نظام روانشناسی بیان داشت: در ماه مبارک رمضان میزان استرس در افراد کاهش می یابد بنابراین باید بر روی تفسیر و تحلیل خود از مسائل کار کنیم تا ماه های دیگر را هم راحت تر زندگی کنیم.

دکتر فرضی در پایان مطلب با اشاره به آثار روزه داری بر سلامت معنوی روزه داران اضافه کرد: سلامت معنوی از جمله آثار روزه داری است که با تلقین مثبت می توان گرسنگی و تشنگی را خیلی راحت تر تحمل کرد.

دسترسی سریع
نجوا