نجوا ایام ماه مبارك رمضان از ساعت 8:30 به مدت 45 دقیقه

رادیو گفت و گو

نجوا

یك روان شناس: نیکوکاری موجب ارتقای سلامت روح و روان جامعه می شود

گودرز عکاشه گفت: کمک کردن به انسانها ، نیکوکاری، امید دادن به مردم و ایجاد رابطه صادقانه و صحیح با دیگران به ارتقای سلامت روح و روان انسان و پالایش روانی او و در نهایت جامعه کمک زیادی خواهد کرد.

1397/03/12
|
09:15

ویژه برنامه " نجوا " به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با موضوع روزه در این ماه مبارک و در ارتباط تلفنی با گودرز عکاشه روان شناس از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

عکاشه در این ویژه برنامه عنوان کرد: رضایت مندی انسان از خود به رضایت مندی دیگران از او بستگی دارد.

این روان شناس در توضیح این مطلب بیان داشت: زمانی که به افراد نیازمند جامعه کمک می کنیم، به آنها امید می دهیم، راست می گوئیم و رفتار و کردار درستی داریم در خلوت و تنهایی هم از این رفتارهای خود لذت می بریم و احساس مفید بودن می کنیم.

عکاشه همچنین در ادامه این ویژه برنامه خاطرنشان کرد: انسان هایی که به راه خطا می روند و رفتارهای غلط دارند همیشه در تنهایی و خلوت خود بار منفی و احساس گناه خود را بر دوش می کشند و این احساس پشیمانی موجب فرسودگی انسان خواهد شد.

این روان شناس همچنین یادآور شد: ممکن است افرادی در جامعه در ظاهر زرنگی کنند و سر مردم را کلاه بگذارند اما هیچ گاه در خلوت و تنهایی و وجدان خود احساس آرامش و رضایت ندارند.

این روان شناس در پایان این ویژه برنامه با اشاره به تاثیر رفتارهای صحیح و کارهای نیک افراد بر افزایش سلامت روح و روان جامعه تاکید کرد و گفت: کمک کردن به انسانها از راه درست، نیکوکاری، امید دادن به مردم و ایجاد رابطه صادقانه و صحیح با دیگران به ارتقای روح انسان و پالایش روانی او کمک زیادی خواهد کرد.

دسترسی سریع
نجوا