تقاطع فرهنگ پنجشنبه ها از ساعت 17:00 به مدت 80 دقیقه

رادیو گفت و گو

تقاطع فرهنك (اصلي)

حمایت ناچیز از تئاتر دانشجویی/ کمک مرکز هنرهای نمایشی قطع شد

یکی از کارگردان جوان تئاتر کشور در اظهارنظری در رادیو گفت‌وگو حمایت مالی از آثار دانشجویی را ناچیز دانست و این مسئله را یکی از دغدغه‌های دانشجویان رشته تئاتر عنوان کرد.

1401/02/24
|
14:45
|

مصطفی ذره پرور در برنامه "تقاطع فرهنگ" در خصوص رقابت نا برابری که در تئاترهای پایتخت وجود دارد، گفت: پشتیبانی مالی از تئاتر‌های خصوصی برای تئاترهای دانشجویی اعمال نمی‌شود و همواره تامین هزینه یکی از دغدغه هاست.

وی با اعلام این که تئاتر دانشجویی هزینه بلیطی کمتر از نصفِ تئاترهای خصوصی دارد، گفت: ما هر شب شاهد سالن پر بودیم ولی هزینه‌های تولید سرسام آور شده و در نتیجه عایدی خاصی ندارد.

ذره پرور از وقفه 10 ماهه برای اجرای کارش سخن گفت و افزود: هفته‌ای یکی دو بار به تئاتر مولوی می‌رفتم تا نوبت اجرای این اثر را پیگیری کنم. یکی از چالش‌های بزرگ هم تامین هزینه‌های دکور، لباس و مکان تمرین و... است.

وی در خصوص قطع حمایت اداره کل هنرهای نمایشی گفت: قرار است این مورد را پیگیری کنم چون به واقع به کمک نیازمندیم.

ذره پرور با بیان این که تئاترهای دانشجویی بازخوردهای خوبی دارد و به نفع تئاتر کشور است، گفت: بچه‌های تئاتر دانشجویی به واقع زحمت می‌کشند و خبری از برپایی جشنواره تئاتر دانشگاهی نیست.

وی در پاسخ به میزان کتابخوانی دانشجویان رشته تئاتر به مجری رادیو گفت‌وگو گفت: رقم و هزینه کتاب به واقع بالاست ولی یکسری بچه‌های فعال، رشد کتابخوانی را دنبال می‌کنند و خود را به روز نگه می‌دارند.

ذره پرور با بیان این که باید جریان تئاتر دانشجویی را جدی گرفت، افزود: اگر این مسیر قطع شود، تئاتر کشور آسیب می‌بیند و امیدوارم این جشنواره به زودی و با آن شکلی که دانشجویان می‌خواهند، سرپا شود.

دسترسی سریع
تقاطع فرهنک (اصلی)