تقاطع فرهنگ پنجشنبه ها از ساعت 18:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

تقاطع فرهنك (اصلي)

درتقاطع فرهنگ صورت گرفت: رمزگشایی طرزطنز از زبان خالقش

نویسنده کتاب« طرز طنز» اظهار کرد: در این کتاب بیش از دو هزار بیت طنز از اشعار ایرج میرزا ، ابوتراب جلی و ابوالفضل زرویی نصرآباد در 52 شگرد بدیع طنز طبقه‌بندی و تحلیل شده است.

1398/11/26
|
09:12

صابر قدیمی ،در مصاحبه با برنامه «تقاطع فرهنگ» رادیو گفت و گو، با بیان اینکه این کتاب را بر اساس پایان نامه کارشناسی ارشد خود تدوین کرده و تلاش کرده که در آن ابزار های بدیع در شعر طنز معاصر ایران را مورد بررسی قرار دهد، افزود: متاسفانه در کشور در این حوزه چندان کار تحقیقاتی و پژوهشی انجام نشده است.

این طنزپرداز با اشاره به اینکه حدود سه سال و نیم برای تدوین و گردآوری این کتاب زحمت کشیده است، خاطرنشان کرد: امروز شنبه 26 بهمن ماه در ساعت 17 مراسم رونمایی از این کتاب در حوزه هنری برگزار خواهد شد .

قدیمی در ارائه توضیح بیشتر در مورد کتاب خود گفت : در این کتاب اشعار طنز ایران از دوران مشروطه ، پیش از انقلاب و پس از انقلاب مورد بررسی قرار گرفته که برای بررسی اشعار هر کدام از این دوره ها ، نماینده ای در نظر گرفته شده است برای دوران مشروطه اشعار ایرج میرزا، برای دوران پیش از انقلاب اشعار ابوتراب جلی و برای دوران پس از انقلاب اشعار ابوالفضل زرویی نصرآباد مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

این شاعر کشورمان همچنین اعلام کرد: در مقدمه این کتاب نوشته ای از زنده یاد استاد ابوالفضل زرویی نصرآباد منتشر شده است .

وی افزود : این نوشته، آخرین نوشته این استاد بزرگ طنز کشور پیش از مرگش است .

دسترسی سریع
تقاطع فرهنک (اصلی)