تقاطع فرهنگ پنجشنبه ها از ساعت 18:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

تقاطع فرهنك (اصلي)

کاردان، هژیرآزاد و مظفری "مُشاهنری" شدند

یک فعال فرهنگی با اشاره به اثر موسیقیایی "مشاهنر" برای تقدیس جامعه پزشکی در کرونا، فعالیت هنرمندان با این حرکت فرهنگی را خالصانه و مردمی توصیف کرد.

1399/03/10
|
12:15

به گزارش میز "موسیقی" پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ علیرضا بهرامی، سردبیر فرهنگی ایسنا ضمن ارتباط تلفنی با برنامه "تقاطع فرهنگ" اظهار کرد: نیمه‌های اسفند با شیوع کرونا در کشور، چند بیت در باب قدردانی از پرستاران و پزشکان نگاشتم و در آن ابیات احساس شرم کردم نسبت به این عزیزان که در نزدیک ترین شکل در ارتباط با بیماران فعالیت دارند.

وی شکل گیری قطعه "نوروز حیرانی" پس از سرودن این ابیات و تشکیل "مشاهنر" (1) را شرح داد و افزود: در این طرح قصد داشتم طی 100 روز و در ایام قرنطینه با مردم همراهی و مشارکت کنیم و این طرح با قطعه "نوروز حیرانی" شروع شد.

بهرامی با بیان اینکه بیانیه اولیه این طرح توسط گروه‌های مختلفی از هنرمندان و مردم هنرمند امضا شد، گفت: این پویش به جریانی تبدیل شد که آثار استاندارد فراتر از شرایط کرونایی را تقدیم عموم مردم کرد.

این ناشر در بخشی دیگر از این گفت وگوی رادیویی تاکید کرد تا امروز بیش از 100 قطعه شعر از سوی هنرمندان ممتاز و عالی منتشر شده و این روند ادامه دارد.

وی افزود: در این باب همچنین قطعه آتش در نیستان، نوروز حیرانی، همدم و... در باب تحمل شرایط قرنطینه و از جان گذشتگی پرستاران و پزشکان منتشر شد.

بهرامی گفت: هر یک از شعرا سعی کردند سهم خود را در قبال جامعه ادا کنند؛ خاصه در این شرایط که نیازمند همدلی بیش از پیش بودیم.

وی ادامه داد: برخی هنرمندان ما برای کنسرت‌های خود مبالغ بسیار بالا دریافت می‌کنند ولی در جمع آوری این آثار کرونایی هنر خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

بهرامی خاطرنشان کرد: "مشاهنر" همچنان ادامه دارد و این روزها صندلی داغ از داریوش کاردان، تئاترهای خانگی کاظم هژیرآزاد و مجید مظفری را منتشر کردیم.

وی همچنین از ادامه آثار موسیقیایی "مشاهنر" برای جامعه رسانه‌ای کشور در آینده نزدیک خبر داد.

1- ترکیبی از مشارکت و هنر که مردم و هنرمندان موسیقی و شعر و ادب در این طرح حضور دارند.

دسترسی سریع
تقاطع فرهنک (اصلی)