تقاطع فرهنگ پنجشنبه ها از ساعت 18:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

تقاطع فرهنك (اصلي)

نگاهی به اولین نمایشنامه درباره زندگی امام(ره)؛ "در مجلس تشرف تهران" بعد از شرایط کرونایی اجرا می شود

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از اجرای "در مجلس تشرف تهران" که در باب زندگی سیاسی شخصی حضرت امام(ره) نگاشته شده، در پساکرونا خبر داد.

1399/03/15
|
21:05

کوروش زارعی در گفتگو با برنامه "تقاطع فرهنگ" با اشاره به تعطیل شدن نمایش "15 خرداد" بعنوان تنها رویداد نمایشی در سطح ملی درباره حضرت امام(ره) گفت: پیش‌تر همزمان با اجرای این نمایش در حرم امام(ره)، در استان ها نیز آثاری انتخاب و نمایش داده شد.

وی با اشاره به تعطیلی این نمایش‌های خیابانی اظهار کرد: حوزه هنری دست تنهاست؛ ستاد ارتحال حضرت امام(ره) کمک هایی می کرد ولی بگونه ای نبود که همایشی را در سالیان آتی با کیفیت و کمیت بیشتر برگزار کنیم.

زارعی با گلایه از منابع محدود حوزه نمایش گفت: حضرت آقا سال ها پیش دستور دادند که برای حضرت امام(ره) در حوزه های فرهنگی و هنری کار کنید ولی طی گزارشی که به ایشان داده بودند، اثر ما تنها فعالیت حوزه هنری بود.

وی تصریح کرد: در عالم فرهنگ و هنر تنها این رخداد مختص امام خمینی(ره) برگزار می شد اما متاسفانه کسی با ما همکاری نکرد. سال گذشته از نظر مالی بسیار شرایط سختی داشتیم و ستاد ارتحال نیز کمکی نکرد که کار ما را راه بیاندازد.

زارعی خاطرنشان کرد: مسئله حضرت امام(ره)، موضوع و محوری کلی و همگانی است. ایشان معمار کبیر انقلاب هستند و لذا باید برای ایشان در عرصه فرهنگ و هنر کار کنیم.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به لزوم شناخت سیره امام(ره) توسط نسل های آتی افزود: این سیره را باید به جهانیان معرفی کنیم.

زارعی در مصاحبه با این بخش خبری تحلیلی در رایو گفت‌وگو اضافه کرد: همچنین کاری پژوهشی طی 8 ماه با سرپرستی ایوب آقاخانی در مسند نویسندگی انجام شد و با همراهی ستاد برگزاری ارتحال و بنیاد نشر آثار امام(ره)، دست به پژوهش زدیم که حاصل آن، نمایشنامه "در مجلس تشرف تهران" بود.

کارگردان "در مجلس تشرف تهران" ادامه داد: این نمایشنامه زندگی شخصی و سیاسی امام(ره) را از زاویه دید همسر ایشان روایت می کند. کاری خوش ساخت نوشته شده است و 10 روز گذشته نقطه نظرات نهایی حسن خمینی را دریافت کردیم.

زارعی از اعلام نظر قادر آشنا هم در باب تکمیل این نمایشنامه سخن گفت و افزود: این نمایشنامه در حال چاپ است و بعد از شرایط کرونا رونمایی و اجرا خواهد شد.

دسترسی سریع
تقاطع فرهنک (اصلی)