تقاطع فرهنگ پنجشنبه ها از ساعت 17:00 به مدت 80 دقیقه

رادیو گفت و گو

تقاطع فرهنك (اصلي)

همزمان با برپایی مراسم اختتامیه در روز دوشنبه؛ جشنواره مستندهای تلویزیونی برگزیدگان خود را خواهد شناخت

دبیر پنجمین جشنواره مستندهای تلویزیونی در برنامه " تقاطع فرهنگ" رادیو گفت‌وگو از برپایی اختتامیه این مراسم در روز دوشنبه خبر داد و افزود: مستندهای اجتماعی در همه جشنواره‌ها از شمار کَمی بالاتری برخوردارند.

1400/09/06
|
13:46
|

مهدی میرتیموری با اشاره به مراسم اختتامیه این جشنواره که روز دوشنبه در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره در سه بخش فیلم، عکس و مستند نگاری برگزار و برگزیدگان معرفی خواهند شد. طبق روال گذشته دو نفر از فعالان حوزه مستند معرفی و آئین بزرگداشت و تقدیر بدین منظور در نظر گفته شده است.

میرتیموری با اشاره به باکس تلویزیونی که به منظور پخش آثار مستندِ رسیده به این جشنواره در نظر گرفته شده بود، گفت: مردم مستندها را دیده و به آن‌ها رای داده‌اند.

وی با بیان اینکه بخشی از آثار برگزیده‌ی دریافتی در جشنواره به انتخاب مردم صورت می‌گیرد، افزود: در مراسم اختتامیه سه تن از برگزیدگان معرفی می‌شوند و آثاری نیز مختص بخش کرونا بوده است.

دبیر پنجمین جشنواره مستندهای تلویزیونی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اضافه کرد: موضوعات آزاد بوده و لذا تنوع تولیدت بسیار زیاد است. مستندهای اجتماعی در همه جشنواره‌ها از تعداد بالاتری برخوردارند و در کنار این چندین مستند خوب نیز به موضوع حیات وحش اختصاص یافته است.

میرتیموری همچنین به حضور روزنامه نگاران در این جشنواره اشاره کرد و گفت: این جشنواره همه حوزه‌های مستند را پوشش می‌دهد که شامل فیلمبرداران، عکاسان، مجریان و حتی خبرنگارانی است که اقدام به تهیه گزارش‌های مستند می‌کنند.

وی در رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: معمولا برخی حواشی برای پخش مستندها به وجود می‌آید ولی همواره سعی شده ضمن ارتباط با مستند سازان، این مسئله مدیریت شود. پخش مستندها از تلویزیون باید بر اساس قوانین و ضوابط صداوسیما باشد و امیدواریم هرچه پیش می‌رویم، تعاملات گسترش یابد.

دسترسی سریع
تقاطع فرهنک (اصلی)