صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هفته دولت از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

نماینده مردم ارومیه در مجلس از افتتاح بیمارستان شخصی میلاد در ارومیه در هفته دولت خبر داد و گفت: این بیمارستان مجهز به مدرن ترین دستگاههای روز و با حضور دکتر جهانگیری روز پنجشنبه افتتاح خواهد شد.

برنامه " گام بلند " ویژه هفته دولت با موضوع تلاش های استانی در هفته دولت و ارتباط تلفنی با نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

قاضی پور در مصاحبه با رادیو گفت وگو با اشاره به روند توسعه اقتصادی استان آذربایجان غربی گفت: استان آذربایجان غربی با سه کشور عراق، ترکیه و آذربایان غربی هم مرز است.

وی افزود: اولین دانشکده طب در ارومیه تاسیس شده و استان آذربایجان غربی در برخی محصولات کشاورزی مانند سیب درختی و چغندر قند و عسل مقام اول کشور را دارد و به بیش از 50 کشور دنیا صادر می کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به ظرفیت های ویژه استان بیان داشت: استان آذربایجان غربی از نظر منابع آبی بعد از خوزستان دومین استان کشور محسوب می شود، علاوه براین، وجود دشت های وسیع و زمین های کشاورزی مناسب، انواع سدهای بزرگ، بزرگ ترین شرکت های حمل و نقل و تولید برق بیش از مصرف در استان از جمله ویژگی های خاص این استان به شمار می روند.

وی فعالیت بیش از 200 مکتب قرآنی، عزاداری های بزرگ و ویژه در ایام محرم، شرکت در مسابقات جهانی و آسیایی و وجود انواع فرهنگ ها و مذاهب و قومیت های مختلف را از دیگر مزایا و ویژگی های خاص استان
برشمرد و گفت: حرکت خوبی شروع شده که می تواند رشد اقتصادی استان را تسریع دهد و این نیازمند همت دولتمردان است.

قاضی پور با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی در هشت سال دفاع مقدس از دیگر استان های برخوردار عقب ماند بیان داشت: در حال حاضر بسیاری از کارخانجات با تلاش های بخش خصوصی و دولتی صادرات می کنند.

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: با وجود تحریم ها اما هفته ای یک کلنگ زنی برای طرح های صنعتی در استان انجام می شود.

قاضی پور از افتتاح بیمارستان شخصی میلاد در ارومیه در هفته دولت خبر داد و گفت: این بیمارستان مجهز به مدرن ترین دستگاه های روز و با حضور دکتر جهانگیری در روز پنجشنبه افتتاح خواهد شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس امنیت حاکم بر استان آذربایجان غربی را با وجود همسایگی با کشورهای مختلف یک امتیاز عنوان کرد و گفت: اروپا و پاریس چنین امنیتی ندارند.

وی همچنین با ابراز تاسف از تعداد زیاد تحصیلکردگان بیکار گفت: وزارت علوم نگرش خوبی به گسترش دانشگاه ها ندارد.

قاضی پور در پایان با تأکید بر لزوم سرمایه گذاری در منطقه ویژه ارومیه و هتل سازی در منطقه زیبای دریاچه ارومیه و توجه به بخش کشاورزی استان افزود: محصولات با کیفیت کشاورزی ما دست کشاورزان زحمتکش مانده و رسانه ها و مسئولان باید به داد کشاورزان ارومیه برسند.

مرتبط با این خبر

  • جذب 500 سرباز-محیط بان جدید با حمایت ستادکل نیروهای مسلح

  • تلاش وزارت ارتباطات برای ثبات قیمت ICT

  • ایجاد 3 هزار شغل و بازگرداندن 150 واحد به چرخه تولید در دولت یازدهم رقم خورد

  • با وجود کاهش نرخ بیکاری در استان گیلان به دنبال رفع مشکلات هستیم

  • افتتاح 205 پروژه در استان ایلام به مناسبت هفته دولت

  • ارائه بنزین یورو 4 در پمپ بنزین های شهرستان های تهران ،روزهای سالم تری به ارمغان آورد

  • ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در یونسکو ، از اقدامات موثر دولت یازدهم بود

  • در دولت یازدهم تمام طرح های بزرگ نیمه تمام در استان به سرانجام رسیدند

  • مقاومت ها باعث تعطیلی اجرای اصل 44 قانون اساسی شده است

  • افتتاح 500 مگاوات نیروگاه تجدید پذیر برق تا پایان سال