گام بلند هفته دولت از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گام بلند

قاضی پور در مصاحبه با رادیو گفت وگو: بیمارستان میلاد ارومیه در هفته دولت افتتاح می شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس از افتتاح بیمارستان شخصی میلاد در ارومیه در هفته دولت خبر داد و گفت: این بیمارستان مجهز به مدرن ترین دستگاههای روز و با حضور دکتر جهانگیری روز پنجشنبه افتتاح خواهد شد.

1398/06/05
|
13:15

برنامه " گام بلند " ویژه هفته دولت با موضوع تلاش های استانی در هفته دولت و ارتباط تلفنی با نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

قاضی پور در مصاحبه با رادیو گفت وگو با اشاره به روند توسعه اقتصادی استان آذربایجان غربی گفت: استان آذربایجان غربی با سه کشور عراق، ترکیه و آذربایان غربی هم مرز است.

وی افزود: اولین دانشکده طب در ارومیه تاسیس شده و استان آذربایجان غربی در برخی محصولات کشاورزی مانند سیب درختی و چغندر قند و عسل مقام اول کشور را دارد و به بیش از 50 کشور دنیا صادر می کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به ظرفیت های ویژه استان بیان داشت: استان آذربایجان غربی از نظر منابع آبی بعد از خوزستان دومین استان کشور محسوب می شود، علاوه براین، وجود دشت های وسیع و زمین های کشاورزی مناسب، انواع سدهای بزرگ، بزرگ ترین شرکت های حمل و نقل و تولید برق بیش از مصرف در استان از جمله ویژگی های خاص این استان به شمار می روند.

وی فعالیت بیش از 200 مکتب قرآنی، عزاداری های بزرگ و ویژه در ایام محرم، شرکت در مسابقات جهانی و آسیایی و وجود انواع فرهنگ ها و مذاهب و قومیت های مختلف را از دیگر مزایا و ویژگی های خاص استان
برشمرد و گفت: حرکت خوبی شروع شده که می تواند رشد اقتصادی استان را تسریع دهد و این نیازمند همت دولتمردان است.

قاضی پور با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی در هشت سال دفاع مقدس از دیگر استان های برخوردار عقب ماند بیان داشت: در حال حاضر بسیاری از کارخانجات با تلاش های بخش خصوصی و دولتی صادرات می کنند.

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: با وجود تحریم ها اما هفته ای یک کلنگ زنی برای طرح های صنعتی در استان انجام می شود.

قاضی پور از افتتاح بیمارستان شخصی میلاد در ارومیه در هفته دولت خبر داد و گفت: این بیمارستان مجهز به مدرن ترین دستگاه های روز و با حضور دکتر جهانگیری در روز پنجشنبه افتتاح خواهد شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس امنیت حاکم بر استان آذربایجان غربی را با وجود همسایگی با کشورهای مختلف یک امتیاز عنوان کرد و گفت: اروپا و پاریس چنین امنیتی ندارند.

وی همچنین با ابراز تاسف از تعداد زیاد تحصیلکردگان بیکار گفت: وزارت علوم نگرش خوبی به گسترش دانشگاه ها ندارد.

قاضی پور در پایان با تأکید بر لزوم سرمایه گذاری در منطقه ویژه ارومیه و هتل سازی در منطقه زیبای دریاچه ارومیه و توجه به بخش کشاورزی استان افزود: محصولات با کیفیت کشاورزی ما دست کشاورزان زحمتکش مانده و رسانه ها و مسئولان باید به داد کشاورزان ارومیه برسند.

دسترسی سریع
گام بلند