از سکوت تا بایکوت دهه اول محرم از ساعت 17:00 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

از سكوت تا بايكوت

یك كارشناس مسائل سیاسی: با گسترش مسلمانان در اروپا ، آینده متفاوتی را در اروپا شاهد خواهیم بود +صوت

دکتر مصطفی دولت یار ، با اشاره به گسترش تعداد جمعیت مسلمانان در کشورهای اروپایی از جمله انگلیس ،فرانسه و آلمان تصریح کرد: مقامات این کشورها دسترسی مسلمانان به مراکز قدرت و مراجع تصمیم سازی و تصمیم گیری در اروپا را محدود می کنند.

1396/07/19
|
14:07
|


دکتر مصطفی دولت یار ، با اشاره به گسترش تعداد جمعیت مسلمانان در کشورهای اروپایی از جمله انگلیس ،فرانسه و آلمان تصریح کرد: مقامات این کشورها برای اینکه دسترسی مسلمانان به مراکز قدرت و مراجع تصمیم سازی و تصمیم گیری در اروپا را محدود کنند اقدام به گسترش فضای اسلام هراسی و مسلمان هراسی در این منطقه کرده اند تا تحت این عنوان ؛ محدودیت های اعمال کرده علیه مسلمانان را توجیه کنند .

دکتر مصطفی دولت یار، در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو، اظهارکرد: در حال حاضر اروپایی ها با چالش‌های جدی در منطقه خود از جمله پیری جمعیت روبه‌رو هستند از دیگر سو نسل دوم ،سوم و چهارم مسلمانان در این کشورها به دنیا آمده اند و تحت تاثیر شرایط کنونی جهان اسلام به یک خودآگاهی رسیده اند و دیگر حاضر نیستند تبعیض های پیشین را تحمل کنند ؛ مقامات اروپایی نیز برای کنترل این روند ، راهکار را در این دیده اند که فضای اسلام هراسی را در این منطقه را تشدید کنند تا از این طریق بتوانند محدودیت‌های اعمال کرده علیه مسلمانان توجیه کنند و این شرایط برای مدتی در اروپا ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد : گسترش مسلمانان در اروپا به خصوص در کشورهابی مثل آلمان انگلیس و فرانسه باعث شده که برنامه ریزی این کشورها برای آینده تحت تاثیر این موضوع قرار گیرد .

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: آنها برای اینکه جلوی دسترسی مسلمانان به مراکز قدرت و مراجع تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در اروپا را بگیرند و آن را محدود کنند، اقدام به گسترش فضای اسلام هراسی و مسلمان هراسی در این منطقه کرده اند اما اینکه آیا آنها در تحقق این سیاست موفق خواهند بود یا نه؟ موضوع دیگری است.

دولت یار با بیان اینکه به نظرمی رسد با گسترش مسلمانان در اروپا و همچنین گرایش غیر مسلمانان به اسلام، آینده متفاوتی را در اروپا شاهد خواهیم بود در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد : متاسفانه اروپایی‌ها به اقدامات خشونت آمیز در کشورشان نگاهی متفاوت و دوگانه دارند اگر این اقدام خشونت آمیز توسط مسلمانان صورت گرفته باشد آن را اقدامی تروریستی می‌دانند ولی اگر یک غیر مسلمانان این اقدامات را انجام داده باشد و آن را صرفا یک اقدام خشونت آمیز تلقی می کنند

وی پایان تاکید کرد : مسلمانان در کشورهای اروپایی باید مراقب باشند که در دام گروه‌های خشونت‌طلب که بعضا به نام اسلامی فعالیت می‌کنند، نیفتند .

دسترسی سریع
از سکوت تا بایکوت