از سکوت تا بایکوت دهه اول محرم از ساعت 17:00 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

از سكوت تا بايكوت

عضو هیات علمی دانشگاه: امنیت رژیم صهیونیستی در گرو ایجاد اسلام‌هراسی در خاورمیانه است

یک عضو هیات علمی دانشگاه مطرح کرد: به هر شکل آنچه که پاشنه آشیل آمریکا در منطقه خاورمیانه است، تلاش برای ایجاد محیط امنیتی امن برای رژیم صهیونیستی در منطقه است.

1396/09/08
|
09:17
|

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (پایان داعش، شکست راهبرد براندازی دولت‌ها و سناریوهای آینده محور عبری، عربی برای بی‌ثبات‌سازی منطقه و تشدید تروریسم کور) با حضور دکترسید جواد امینی،عضو هیات علمی دانشگاه روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

دکترسیدجواد امینی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: ماهیت سیاستهای خباثت‌آمیز مثلث استکبار، کشورهای عبری وعربی را نباید فراموش کرد. از طرفی داعش به نوعی مجری سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده که این سیاستها هیچ‌وقت عوض شدنی نیست. شاید آنها در تاکتیک تغییراتی داشته باشد، اما به قطع یقین در راهبردی که آنها پیگیری می‌کنند به دلیل دشمنی‌هایی که با نظام جمهوری اسلامی ایران دارند، استمرار چنین سیاست هایی را در آینده نیز باید متصور باشیم.

وی افزود: به هر شکل آنچه که پاشنه آشیل آمریکا در منطقه خاورمیانه است، تلاش برای ایجاد محیط امنیتی امن برای رژیم صهیونیستی در منطقه است. این مهم نیز حاصل نمی‌شود مگر اینکه بتوانند با روش‌های اسلام‌هراسی و جنگ اسلام علیه اسلام و درگیر کردن جبهه مسلمانان تا به نوعی بتوانند از مساله رژیم صهیونیستی دور شوند. بنابراین نوع سیاست هایی که دنبال می‌کنند، ایجاد گروهک های مخرب برای بر هم زدن امنیت منطقه است، اما در این میان با نقاط قوت و رشادت هایی که در جهان اسلام هست و به ویژه در دو جبهه عراق و سوریه، حاکمیت داعش با تسخیر شهرها و مناطقی که تحت تاثیر آنها بود به پایان رسید.

این عضو هیات علمی دانشگاه ادامه داد: اما این به منزله پایان یافتن تفکر داعش نیست و ما کل حرکت و اقداماتی که از این تفکر هست، در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا نادیده بگیریم. آنها قاعدتا به سمت یکسری اقدامات پیچیده‌تر خواهند رفت و پیچیدگی اقداماتشان بیشتر خواهد شد.

اما در عین حال مناطقی که می‌توانیم برای آنها تصور کنیم، خطری است که آنها برای اروپا دارند و بخشی از نیروهای داعش که باید برگردند، محصولات و هدیه خود اروپاست که دامنگیر خود آنها خواهد بود.

دکترامینی گفت: در نهایت اینکه ژئوپلتیک منطقه آسیای غربی و شمال آفریقا ثابت کرد که اگر مسلمان و سران کشورهای اسلامی هوشیار باشند و به موضوع داعش بصیرت و بیداری برخورد کنند، از تکرار این فجایع می‌تواند در نقاط دیگر پیشگیری کنند.

دسترسی سریع
از سکوت تا بایکوت