صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ایام محرم از ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

دکتر عبدصمد گفت: یکی از انحرافاتی که مطرح می شود هیئت های سکولار است یعنی هیئت هایی که تاکید دارند حرف سیاسی زده نشود و فقط جنبه عاطفی عاشورا گفته شود.

ویژه برنامه " از سکوت تا بایکوت " رادیو گفت و گو به مناسب فرارسیدن ایام محرم و با موضوع نمایش برخی عزاداری های غلط و استفاده از آن به عنوان بهانه ای برای اسلام هراسی، شیعه هراسی و متوحش جلوه دادن مسلمانان و شیعیان و با حضور دکتر محمد حسن عبدالصمد کارشناس فضای مجازی و رسانه به روی آنتن رفت.

دکتر عبدالصمد در ابتدای برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره عاشورا اظهار داشت: مقام معظم رهبری می فرمایند: " امروز حسین بن علی می تواند دنیا را نجات دهد به شرط آنکه با تحریف، چهره او را مغشوش نکنند."

وی افزود: از جمله اقدامات دشمن در راستای تحریف و شیعه هراسی، متوقف شدن در احساسات و عدم نشان دادن جنبه حماسی و معرفتی در عاشوراست. یکی از انحرافاتی که مطرح می شود هیئت های سکولار است یعنی هیئت هایی که تاکید دارند حرف سیاسی زده نشود و فقط جنبه عاطفی عاشورا گفته شود.

این کارشناس رسانه همچنین گفت: برخی از علما مصیبت را به دو بخش مصیبت عظیم و اعظم تقسیم کردند. مصیبت عظیم مصیبتی است که در حق ائمه شد اما مصیبت اعظم که بسیار بزرگ تر از مصیبت عظیم است بیانگر این حقیقت است که جامعه انسانی در طول تاریخ از برپایی عدالت و وجود امام محروم ماند. در حال حاضر دشمن می خواهد فقط جنبه عاطفی را از عاشورا به نمایش بگذارد ضمن اینکه چهره و اعتقادات شیعه را نیز تخریب کند.

وی متذکر شد: در حال حاضر مدیریت فضای مجازی در دست ما نیست و با این شرایط باید در حوزه رسانه ای روشنگری کرد و از طرفی باید حقیقت و جنبه معرفتی محرم و عاشورا را از طریق رسانه ملی و منبرها و سخنرانی ها تبیین کرد.

دکتر عبدالصمد در ادامه برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو بیان داشت: در هر برهه ای از زمان باید دشمن و راهبردهای آن را بشناسیم. معمولاً دشمن ابتدا در مرجعیت سازی فعالیت می کند و برای این کار هزینه بسیار زیادی هم می پردازد. علاوه بر این، ساخت روایات جعلی است که در فضای مجازی به شدت دیده می شود و به دلیل اینکه ما سواد رسانه ای نداریم این روایات را باور می کنیم. بعد از این مرحله، مانور رسانه ای است.

این کارشناس رسانه در ادامه برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو اظهار داشت: اگر مفاهیم معرفتی و درس های عبرت های عاشورا را به درستی تبیین کرده باشیم توطئه های دشمن ناکام خواهد ماند.

مرتبط با این خبر

  • فضائل عاشورا و نگاه به تحریفات و بدعت ها در انحراف نهضت عاشورا

  • پیوند انقلاب اسلامی ایران با عاشورا پیوندی ناگسستنی است

  • مهندسی معکوس؛ راهبرد رسانه های معاند برای تخریب اعتقادات شیعه

  • تلگرام، اطلاعات مردم ایران را به عربستان فروخته است

  • تشکیک و حاشیه سازی رسانه های غربی در خصوص شهادت امام حسین (ع)

  • قیام عاشورا، بیداری اسلامی را به جریان انداخت

  • راهبردهای سرویس جاسوسی و اطلاعاتی غرب در تحریف عاشورا

  • واکاوی علل اهانت رسانه های غربی به امام حسین (ع) و نهضت عاشورا

  • قیام سیدالشهدا (ع) پایداری اسلام را تا قیامت تضمین کرد

  • هدف از قیام سیدالشهداء (ع) توجه انسان به نیازهای فطری است