صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ایام محرم از ساعت 8:30 به مدت 50 دقیقه

حسین مصباح اظهار داشت: علاقه ای که بین انسان و امام حسین ایجاد می شود، سبب الگو قرار گرفتن امام به عنوان یک شخصیت کامل خواهد شد و این باعث نگرانی دشمنان است.

برنامه «از سکوت تا بایکوت» رادیو گفت و گو با موضوع شبهات رسانه ای نظام سلطه و شبکه های هماهنگ با آن ها و با حضور دکتر حسین مصباح عضو هیئت علمی دانشگاه و روانشناس به روی آنتن رفت.

حسین مصباح در آغاز با بیان اینکه ماه رمضان ماه نزول قرآن و محرم ماه نزول قرآن ناطق است، گفت: اگر نزول به معنی در دسترس بودن باشد، امام حسین (ع) بیش از هر امام دیگری در دسترس عقل و عاطفه انسان قرار گرفته است. بنابراین ماه محرم می تواند ماه نزول قرآن ناطق محسوب می شود.

وی تاکید بر اینکه عزاداری ماه محرم، مانع ایجاد دل مردگی و افسردگی است، بیان کرد: در عاشورا هم فهم و هم عاطفه وجود دارد و به همین دلیل بیشترین رشد مبانی انسانی در ماه محرم روی دهد زیرا هم فهم و درک انسان و هم عاطفه و محبت انسان رشد می یابد. در ماه محرم یک پیوند عاطفی قوی بین امام حسین (ع) و مردم ایجاد می شود و این روحیه، باعث ایجاد عاطفه بین انسان ها نیز می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادامه داد: وقتی عاطفه بین امام و انسان ایجاد شود، خصوصیات او نیز به انسان منتقل می شود و به همین جهت افراد تلاش می کنند، زندگی شان را بر اساس این خصوصیات تربیت دهند.

وی با تصریح بر اینکه رسانه های بیگانه و دشمنان نه تنها با عزاداری که با تمام ماهیت عاشورا مخالف هستند، اظهار داشت: علاقه ای که بین انسان و امام حسین (ع) ایجاد می شود، سبب الگو قرار گرفتن امام به عنوان یک شخصیت کامل خواهد شد و این باعث نگرانی دشمنان است.

این روانشناس عنوان کرد: یکی از مهمترین ویژگی هایی که در امام حسین (ع) وجود دارد، عدالتخواهی و ایثارگری است که سبب انسانی سازی می شود و این مسئله سبب نگرانی دشمنان اسلام و رسانه های بیگانه است. بنابراین زنده ماندن فلسفه عاشورا سبب زنده ماندن انسان های کاملی در جامعه می شود و به همین جهت بیشترین حجمه را نسبت امام حسین (ع) دارند.

وی با اشاره به تبلیغات رسانه های بیگانه علیه موضوع شهادت در اسلام، اظهار کرد: این رسانه ها هم به صورت مستقیم با شایعه سازی علیه این مفهوم و پیام عاشورا عمل می کنند و هم با تحریف مسائل و رویدادها و پیام قیام امام حسین (ع)، سعی در تخریب عاشورا دارند و باید با هر دوی این ابعاد مقابله کرد.

مرتبط با این خبر

  • عضویت در قوانین بین المللی حقوق مالکیت اجتناب ناپذیر است

  • تبیین راهبرد رسانه های معاند فارسی زبان در قبال دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری

  • عقب ماندگی 50 ساله سیستم آموزش و پرورش نسبت به کشور های اروپایی

  • در حوزه سواد رسانه ای ده سال عقب هستیم

  • ادبیات کاندیداها دیگر دعوا بر سرعدالت و آزادی نیست!

  • فضای مجازی بسیار فراتر از یک ابزار است

  • فضای مجازی ارتباط مخاطب و روزنامه ها را محکم می کند.

  • افزایش قدرت مقاومت؛ درپی حماسه آفرینی مردم در انتخابات!

  • تکثر طیف‌ها، نحله‌ها و سلایق سیاسی تنور انتخابات را گرم کرد

  • فضای مجازی قدرت اعتیادزایی بالایی دارد