صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت 18:00 به مدت 60 دقیقه

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: دشمنان معتقدند، اگر انرژی هسته‌ای فعال و پویا باشد و رو به گسترش برود، از آن طرف به اقتصاد آسیب می‌رسد، طبق این‌گونه تحلیل‌ها ممکن است، مردم نگران شوند.

برنامه "جنگ تا جنگ" با موضوع (توطئه و تهدیدات علیه جمهوری اسلامی ایران در چهل سال اخیر، توطئه ناامیدسازی جامعه در چهل سال گذشته) با حضور دکتر خدایار ابراهیمی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

خدایار ابراهیمی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: وقتی جمهوری‌اسلامی با طی فراز و نشیب‌های بسیار و رسیدن به ثبات پس از جنگ تحمیلی با تکیه بر دانش و توان نیروی داخلی به فناوری هسته‌ای دست پیدا می‌کند، پروژه نظام سلطه برای ناامیدسازی بخش تصمیم‌گیر و مدیریتی کشور که در دستور کار دارند، وارد فاز اجرایی می‌شود. بر همین اساس یکی از تئوریسین‌های آمریکایی پیشنهاد می‌کند یکی از موفق‌ترین راهبردها، انتشار اخباری است که فضای ایران را مملو از ناامیدی کند.

وی افزود: طبق سخنان خود سیاستمداران و مسئولان آمریکایی به دنبال پیاده کردن پروژه ناامیدسازی مسئولان جمهوری‌اسلامی هستند. برای پیاده کردن این پروژه روی افرادی که در مناصب قدرت هستند، کار کردند نه خود شخص مسئول بلکه بر تصمیم‌سازان و کارشناسان. وقتی روی تصمیم‌ساز یا کارشناس کار می‌کنند، وقتی گزارش ارائه می‌دهند که اگر فلان روند را ادامه دهیم، فلان اتفاق می‌افتد، نگاه و گزارشی که متاثر از نفوذ غرب است. اگرچه انرژی هسته‌ای یک برند در صحنه بین‌المللی است و در بخش قدرت‌نمایی و اقتدار کشورها، برند انرژی هسته‌ای هر کشور مشخص است.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادامه داد: وقتی جمهوری‌اسلامی وارد عرصه فناوری هسته‌ای می‌شود، توطئه ناامیدسازی عرصه مدیریتی کشور برای تغییرمحاسبات اتفاق می‌افتد، سراغ غیرموجود کردن موجودیت‌های جمهوری‌اسلامی می‌روند، به عبارتی رویکرد ضدموجودیتی کردن را در پیش می‌گیرند. طبق این سیاست، شعاری در نظر گرفته می‌شود که اگر قرار است انرژی هسته‌ای وجود داشته باشد، باید اقتصادی نیز در نظر گرفته شود، لذا این مسائل با هم گره می‌خورند.

خدایار ابراهیمی گفت: به عبارتی بنای اقتصاد را این گونه تعریف می‌کنند که اگر انرژی هسته‌ای فعال و پویا باشد و رو به گسترش برود، از آن طرف به اقتصاد آسیب می‌رسد، طبق این‌گونه تحلیل‌ها ممکن است، مردم نگران شوند. برای همین ما تا جایی عقب‌نشینی می‌کنیم که منجر به برجام می‌شود؛ برجامی که با وجود شکست خوردن برخی مقامات هنوز روی آن مانور می‌دهند و وقتی از ثمرات برجام سوال می‌کنند، مقام مسئول پاسخ می‌دهد کشتی‌های ما در آب‌های بین‌المللی رفت و آمد می‌کنند! اما مردم [سفره هایشان] را می‌بینند. زمانی که برای ریاست‌جمهوری تبلیغ شد، سخن از این بود که اگر برجام تصویب شود، آب، هوا و همه چیز تامین می‌شود!

وی افزود: اما در حال حاضر مردم سفره‌ای دارند که وسعت آن بسیار کوچک‌تر از گذشته است، دیگر برجام جای تبلیغ و مانور ندارد. به نظرم در اینجا بخشی از پروژه ناامیدسازی مردم است، زیرا وقتی مردم به وعده‌های مسئولان امید بستند، وعدهای که براساس سخن مسئولی اعلام شده و قرار است از درون این وعده، رفاه و آرامش بیرون بیاید، آسایش اجتماعی رخ دهد، اما وقتی مسئولت به میدان عمل می‌رسند، عملا چنین وعده‌ای محقق نمی‌شود، بخشی از پروژه ناامیدسازی روی می‌دهد. اگرچه امیدواریم به این شکل نماند، زیرا معتقدیم نظام جمهوری‌اسلامی تمام این مشکلات و موانع را پشت سر خواهد گذاشت، چون سخت‌تر از این مسائل رخ داده و نظام توانسته از آن سربلند بیرون بیاید.

عضو هیئت علمی دانشگاه در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو ادامه داد: در حال حاضر با توجه به آنچه نظام جمهوری‌اسلامی پشت سر گذاشته، ملت آبدیده‌ای هستیم و مردم از سواد رسانه‌ای برخوردارند و قدرت تشخیص مردم بالا رفته است و یکی از نشانه‌های آن تشخیص دادن حقیقت از دروغ است و فریب صحنه‌سازی و پروژه‌های ناامیدسازی نظام سلطه نمی‌شوند و به روزهای خوب و گذر از مشکلات امیدوار هستند و با حمایت از نظام جمهوری‌اسلامی این روزها را پشت سر خواهند گذاشت و مسئولان نیز با تدبیر و با عقلانیت کشور را به سوی عبور از برهه کنونی پیش خواهند برد و با تکیه بر داخل، نیرو و توان نیروهای انقلابی که با درایت طرح‌هایی را ارائه خواهند کرد و جامعه از مشکلات کنونی گذر خواهد کرد.

مرتبط با این خبر

  • از این امام زاده معجزه ای ساخته نیست

  • در پایبندی به برجام حفظ وحدت زیر پرچم جمهوری اسلامی اهمیت دارد

  • اروپایی‌ها در برجام بدون آمریکا کاری از پیش نخواهند برد

  • منافع اروپا در گرو ماندن در برجام و مهار ایران است

  • خروج آمریکا از برجام ریسک اقتصادی کشور را افزایش می دهد

  • اهداف تهران از اجرای گام به گام کاهش تعهدات برجامی

  • کاسبی دیپلماتیک اروپا...

  • روسیه دوست واقعی ایران نیست!

  • مسیر اشتباه وزیر خارجه آلمان...

  • اروپا متضمن امنیت خلیج فارس نیست