جنگ تا جنگ هر روز از ساعت 18:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

جنگ تا جنگ

پژوهشگر مسائل فرهنگی: سوریه با حمایت رهبری انقلاب توانست در برابر فتنه داعش بایستد

پژوهشگر مسائل فرهنگی گفت: رهبر انقلاب با پیام و سفیری که به سوریه فرستادند، به بشار اسد امید دادند که از او حمایت می‌کنند و سوریه توانست در مقابل فتنه داخلی و خارجی محکم بایستد و عاقبت به نتیجه برسد.

1397/11/21
|
12:00

برنامه "جنگ تا جنگ" با موضوع (توطئه و تهدیدات علیه جمهوری اسلامی ایران در چهل سال اخیر، توطئه تقابل ایدئولوژیک با مبانی انقلاب اسلامی) با حضور دکترمحمد قاسمی، پژوهشگر مسائل فرهنگی و اجتماعی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

محمد قاسمی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: بعد از همه مشکلاتی که نظام سلطه در منطقه خاورمیانه به وجود آورد، پدیده داعش، یکی دیگر از برنامه‌هایی بود که تدارک دیده شد و به اعتراف هیلاری کلینتون، آمریکایی‌ها در خلق این پدیده دست داشتند و آن را در خاورمیانه فعال کردند تا امنیت در این منطقه دستخوش مشکل شود و آمریکایی‌ها بتوانند به مقاصد خودشان دست یابند. آنها با خلق داعش مشور عراق و سوریه را به هم ریختند که این مشکل با تدبیر رهبری جمهوری‌اسلامی رفع شد و با پیام و سفیری که به سوریه فرستادند و به بشار اسد امید دادند که از او حمایت می‌کنند. با حمایت رهبری جمهوری اسلامی سوریه توانست در مقابل فتنه داخلی و خارجی محکم بایستد و عاقبت به نتیجه برسد.

وی افزود: اما دشمنی نظام سلطه با انقلاب اسلامی و منطقه خاورمیانه هر روز در لباس و طرحی خودش را نشان می‌دهد، وقتی از جنگ سخت نتیجه نگرفتند، سراغ جنگ نرم رفتند، به طوریکه اخیرا نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عنوان کرده با شبکه‌های مجازی می‌توان در افکار و اذهان ایرانیان خلل وارد کرد. برای همین دشمن با یک ناتوی فرهنگی از طریق شبکه مجازی با پادوهایی داخلی که دارند در دل مردم ترس و وحشت ایجاد کنند.

پژوهشگر مسائل فرهنگی ادامه داد: زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد و نظام جمهوری‌اسلامی طفل نوپایی بود، استکبار جهانی دست به کار شد تا با انواع توطئه و فشار نظام را دچار تزلزل کند، اما موفق نشد و عاقبت جنگ تحمیلی را رقم زد، زمانی که جمهوری اسلامی در حال نهادسازی و اجرا کردن تدابیر امام خمینی بود، رژیم بعث به تحریک آمریکا و کشورهای غربی وارد جنگ با جمهوری اسلامی کردند، جنگی که رژیم بعث را به هر شکل ممکن تجهیز و حمایت کردند و جمهوری اسلامی با آنچه که داشت و نیروهای ایثارگر به مقابله با چندین قدرت برخاست و خوشبختانه بدون اینکه ذره‌ای از خاک کشور را واگذار کند، از این مرحله نیز عبور کرد.

محمد قاسمی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: امام خمینی با آن جمله معروف «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» نیروهای داخلی را به مقابله و آمادگی هر گونه توطئه، فشار و تحریم نظام سلطه فراخواند. بیداری و آمادگی که باعث شد همیشه مواظب تحرکات پیدا و پنهان غرب باشیم و از طرفی با همه مشکلاتی که نظام با آن روبه رو بود، امام به قدرت‌های شرق و غرب هشدار داد نمی‌توانند به هیچ کشور اسلامی تجاوز کنند. لذا نیروی مثبتی که از سخنان بنیانگذار انقلاب برمی‌خاست، امیدی مضاعف را در دل پیروان امام ایجاد کرد.

دسترسی سریع
جنگ تا جنگ