قاصدک نوروز 98 از ساعت 16:00 به مدت 20 دقیقه

رادیو گفت و گو

قاصدك

محمدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو: خانواده ها به رده سنی تولیدات رسانه ای توجه کنند

یک کارشناس امور رسانه گفت: خانواده ها باید بدانند سواد رسانه ای مهارتی است که آنها ملزم به یاد گرفتن آن هستند.

1398/01/11
|
10:52
|

فرید محمدی، در برنامه قاصدک که با موضوع «سواد رسانه ای و خانواده» از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد، خاطرنشان کرد: از سال‌های قبل شاهد توجه به مقوله ای با عنوان سواد رسانه ای در کشورهای پیشرفته بوده ایم و این موضوع در سال های اخیر وارد ایران شده و خوشبختانه در این مدت کم اتفاقات خوبی در مورد آن رخ داده است.

وی با بیان اینکه سواد رسانه ای درک مبتنی بر مهارت است، افزود: بر اساس برخی از برآوردهای علمی، اطلاعاتی که انسان امروزی در یک روز به دست می‌آورد برابر با کل اطلاعاتی است یک فرد قرن هفدهمی در طول کل زندگی به آن دست پیدا می کرده است.

این کارشناس امور رسانه با تاکید بر اینکه خانواده ها باید بدانند که مهارت سواد رسانه ای مهارتی است که باید آن را فرا بگیرند، تصریح کرد: در حال حاضر دانش آموزان در پایه دهم مدرسه با مقوله سواد رسانه ای در مدرسه آشنا می‌شوند در حالی که به نظر می رسد این زمان دیر است و باید دانش آموزان در پایه های پایین تر با این موضوع آشنا شوند.

محمدی همچنین در بخش دیگر صحبت های خود در برنامه قاصدک اظهار کرد : در مورد هر محتوا و متنی، فرامتنی نیز وجود دارد که باید در بررسی محتوای رسانه ها به آن توجه کنیم، مثلا بررسی کنیم که این محتوا چه زمانی، توسط چه کسی و با چه هدفی تولید شده و سپس در آن موقعیت است که می توان متوجه شد هدف تولید کننده محتوا چه بوده است.

این کارشناس امور رسانه همچنین در بخش پایانی صحبت‌های خود اظهار کرد: در تولیدات رسانه‌ای وانتخاب آنها، تعیین رده سنی امر بسیار مهمی است و این موضوعی است که به تازگی در کشور ما مورد توجه قرار گرفته و ضروری است که خانواده ها نیز به این امر توجه بیشتری داشته باشند .

دسترسی سریع
قاصدک