دنیای شیشه ای هر روز از ساعت 8:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

دنياي شيشه اي

رئیس سازمان بسیج رسانه هشدارداد : استفاده از رسانه برای حل عقده 1400 ساله !

مسعود بصیری گفت : باید مردم را آگاه کنیم که تمدن رقیب یا دشمن با استفاده از سانه ها در صدد حذف تدریجی اسلام است تا از این طریق عقده 1400 ساله اش را برطرف کند.

1398/07/23
|
16:00
|

برنامه " دنیای شیشه ای " با موضوع نقش سواد رسانه ای در تمدن نوین اسلامی با حضور دکتر مسعود بصیری ، کارشناس رسانه ، مدرس دانشگاه و رئیس سازمان بسیج رسانه روانه آنتن رادیو گفت و گو شد .

مسعود بصیری در ابتدای برنامه ، لازمه حرکت در تمدن سازی را یک بار دیگر مسلمان شدن دانست و عنوان کرد : اگر می خواهیم تمدن اسلامی را رشد دهیم باید شاخص های مختلف آن در حوزه های اجتماعی ، علمی و علوم تجربی را با آنچه که در حوزه اسلام آموخته ایم همگام کنیم.

وی افزود : در تمدن اسلامی یک نگاه انسان گرایانه برای تعالی وجود دارد نه برای راحتی بیشتر به معنای عام آن.

رئیس سازمان بسیج رسانه با تاکید بر نقش رسانه در انتقال پیام یا تغییر فرهنگ و شکل دهی جامعه ، عنوان کرد : منظور از رسانه تنها شکل امروزی آن مد نظر نیست بلکه بشر از زمان پیدایش تا امروز درگیر رسانه بوده است و نمی توان نقش آن را از تمدن سازی جدا کرد .

بصیری در بخش دیگری از برنامه دنیای شیشه ای رادیو گفت و گو به موانع تمدن سازی در دنیای امروز اشاره کرد و گفت : اساسی ترین مانع در برابر تمدن سازی نوین اسلامی یا احیای مجدد اسلام ، فشار جامعه غربی با استفاده از رسانه در 300 سال اخیر است چراکه با بهره گیری دستاوردهایی که داشته اند خود را صاحب قدرت و فرهنگ نشان داده اند.

وی اضافه کرد : متاسفانه گرایش به غرب و در برخی مواقع به شرق ، وادادگی و غرب زدگی سبب شده است که ساخت تمدن اسلامی در ایران به انحراف کشیده شود.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه رسانه ها وظیفه عمومی کردن تفکرات و اندیشه های قشر نخبه جامعه ، دینی و اسلامی را دارند ، اظهار کرد : یکی از کارکردهای رسانه های تمدن دشمن این است که جهان را به نحوی نمایش دهند که خودشان می خواهند و جامعه اسلامی را با زندگی سخت نشان دهند.

به عقیده بصیری باید به مردم گوشزد کنیم که تقابل با تمدن دشمن یک پدیده ساده نیست چراکه این تمدن در حال حذف اسلام است و دستور آن برطرف کردن عقده ای است که 1400 ساله در قلب و ذهن آنها وجود دارد ، چون ایمان دارد که اگر تمدن اسلامی قوت پیدا کند تمامی تمدن را کنار خواهد زد.

وی در خاتمه مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد : این هشدارها به این معنا نیست که ما یک جامعه فروپاشیده در حال انحلال داریم. علیرغم تمام مشکلات و تبلیغات منفی تمدن رقیب ، ما به دنبال این هستیم که پایه های تمدن اسلامی را محکم بنا کنیم. در واقع پیش از آن که به آتش تمدن غربی بسوزیم وبخواهیم دوباره از خاکستر خود برخیزیم باید راهکاری جدی برای برخورد با رسانه در پیش بگیریم.

دسترسی سریع
دنیای شیشه ای